Kripto HaberleriHaberlerLUNA'da İşler Kızışıyor: SEC de Olaya Dahil Olacak

LUNA’da İşler Kızışıyor: SEC de Olaya Dahil Olacak

Takip et

Bütün kripto para piyasası şu sıralar Terra (LUNA) ve UST krizine odaklanmış durumda. Milyarlarca doların kaybedildiği ve kripto para sektörünün genel bir düşüşe sürüklenmesine yol açan bu kriz, tam olarak bitmiş sayılmaz.

LUNA neredeyse %100 düşüş yaşarken ve ağ yeniden durdurulup hala aktif hale getirilmemişken olayın devam etmesine neden olan şey ise bir kişinin yorumu oldu.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paralar, LUNA olayının finansal açıdan bitmesinden dolayı yükselişe geçti.

Ancak bunun bir de regülasyon kısmı bulunmakta. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, yatırımcıları bu duruma karşı uyardı.

Kripto Anne olarak da bilinen Peirce, ABD’nin çok yakında ciddi bir stablecoin regülasyonu göreceğinin altını çizdi. Kripto Anne, 12 Mayıs tarihinde OMFIF toplantısında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Hareket görebileceğimiz bir diğer nokta da stablecoinler olacaktır. TerraUSD olayları üzücü ve burası tahmin edilebileceği gibi çok fazla dikkat çeken bir nokta oldu.”

SEC’nin, dijital para birimlerini ve bunların alınıp satıldığı platformları “ele geçirme” fırsatı elde ettiğini de vurgulayan Peirce, durumu özetledi.

Değeri 1 ABD dolarına eşit olması gereken ve milyarlarca dolarlık piyasa değerine ulaşan UST, an itibarıyla dibi boyladı ve regülatörlerin bu iş üzerinden genel bir şekilde sektöre ceza kesmesi beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları