Kripto HaberleriHaberlerMadenciliğin Çevreye Zararından En Az Etkilenen Ülkeler AB'de!

Madenciliğin Çevreye Zararından En Az Etkilenen Ülkeler AB’de!

Takip et

Madenciliğin en çok gerçekleştirildiği ülkeler arasında Çin, Güney Kore, Gürcistan, ABD ve birkaç farklı ülke daha var. Tüm bunlar yapılan araştırmalarla kanıtlandı ve ortaya çıkan resmi olmayan veriler kripto para madenciliğinin zararının ve çevreye büyük oranda etkilerinin sınırsız olduğunu gösterir araştırmalar olmakta. Bitcoin ve diğer farklı kripto para madenciliğinin dünyaya ve ülkelere verdiği zararın her geçen gün daha çok artıyor olmasına rağmen AB üyesi ülkelerde kripto para madenciliğinin en az seviyede gerçekleştiriliyor olmasının sonuçlarının AB üyesi ülkelerin hava kirliliğini önlemek amacıyla yapılan anlaşmalarda daha az paralar ödemesine, daha az kirli havaya sahip olmalarına ve doğal ortamların yok olmamasına yardımcı olduğu ortada.

Türkiye’de aslında AB ülkelerinden farklı değil. Türkiye’de kripto para birimi madenciliği pek fazla ilgi göremiyor çünkü çok yüksek enerji fiyatları insanları madencilik yapmaktan geri koyuyor. Tüm bunlar ülkelerin hava kalitesinde önemli bir role sahip olacağı düşünülen kripto para madenciliğinin zararlarını önlemek için yeterli olmasa da biraz da olsa bazı ülkelerin madencilikten uzak duran vatandaşları sayesinde hava felaketlerini önlemede etkili olmasını sağlıyor.

Kripto para madenciliğinin dünyaya verdiği zararlarının birçok konuda incelendiği bazı yeni ve eski tarihli birçok farklı araştırma var. Yapılan araştırmaların en büyüklerinden birisi de Çin ve Gürcistan’da son yıllarda madencilik sebebi ile yaşanan bölgesel ve çevresel hava kirliliklerine bağlı olarak doğal ortamlarda yaşanan değişiklikleri gösteriyor. Madenciliğin sürekli aşırı enerji kullanması ve aşırı ısı yayması özellikle küçük bir odada aşırı sıcaklığa sebep olarak tüm bitkilerin ölmesine sebep olabilirken, yakın çevrede de soğuk ve sıcağa duyarlı olan tüm bitkilerin ve canlıların yok olmasına sebep olabilir*

Öyle ki bazı kimseler kripto para madenciliğinin dev tesislerden çıkan ısı dalgaları sebebi ile kuş yuvaları, sincap ve benzer hayvanların yuvalarını değiştirmelerine, kuşların güçlü dev boy fanlı soğutuculardan çıkan hava nedeniyle ölebileceklerini bile iddia ediyor. Hükümetlerinde bu konuda bazı düzenlemeler yapmaya yönelik olarak adımlar atması ile ilgili istek olsa da henüz hiçbir ülkede bu konuda adım atılamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları