Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiMadencilik Devi: 8.595 Adet Bitcoin'imiz Var ve 2020 Ekim Ayından Bu Yana...

Madencilik Devi: 8.595 Adet Bitcoin’imiz Var ve 2020 Ekim Ayından Bu Yana Satmıyoruz!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin madenciliği şirketi Marathon Digital Holdings, Ocak ayında madencilik faaliyetleri sonucunda 462.1 yeni BTC elde ettiklerini açıkladı. Bu sayı geçtiğimiz ay 484.5 BTC’ydi. Şirketin Kasım ayındaki üretim düşüşünün ise madencilik tesislerinin o ay bakıma alınmasına bağlı olduğu belirtildi.

Şirket Elinde Toplam 8.595 Adet Bitcoin Bulundurduğunu Duyurdu

Şirket, son BTC satışını 21 Ekim 2020 tarihinde yaptığını açıkladı. Madencilik devi bu tarihten bu yana madenden çıkardığı tüm kripto paraları satmadan elinde tutuyor. Sonuç olarak ise şirket, 2021 yılının Ocak ayında satın alınan 4.813 adet BTC ile birlikte toplamda 8.595 adet (330 milyon dolar) Bitcoin’i bünyesinde bulundurduğunu duyurdu.

Aylara göre şirketin ürettiği Bitcoin sayısı.

Bununla birlikte yıllık bazda ise Marathon’un üretimini %816 arttırdığını görüyoruz. Bu artış, şirketin hashrate kapasitesini sürekli olarak arttırması ve enerji anlaşmaları yapması sonrasında yaşandı. Şirketin açıklamasına göre, madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain’den 93.000 adet yeni madencilik cihazı satın alındı. Bu cihazların 32.710’u halihazırda kurulu ve çalışır durumdayken kalan binlercesi için ise Compute North tesislerinde konuşlandırılmak üzere çalışmalar yapılıyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Düştükçe Topluyorlar! Madencilik Devi Dip Fiyattan 4812 BTC Aldı!

Marathon, altyapı şirketi ile 73.000 madencilik cihazının barındırılması ve yönetilmesi için anlaşma yapmış ancak Aralık ayında anlaşmaya eklenen maddeler ile birlikte 30.000 adet de ekstra cihazın anlaşmaya dahil edilmesine karar verilmişti.

Marathon CEO’su Fred Thiel, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Madencilik cihazlarını Compute North’un yeni tesislerindeki konteynerlere kurmaya başladık. Bu alandaki ilerlememiz de sorunsuz gidiyor. Bu konteynerlere şu anda enerji verilmesini bekliyoruz. Mevcut takvimimize göre, madencilik cihazlarının kurulumu yılın ilk çeyreğinde hız kazanacak ve ikinci çeyrek ile yılın geri kalanında da bu ivmemizi koruyacağız.”

Şirketin bu zamana kadar sahip olduğu ve önümüzdeki dönem hedeflediği hashrate’ler.

Şirket, yaptığı açıklamasında madencilik cihazı siparişlerinin tamamının 2023 yılının başlarında ellerine ulaşmış olacağını söyledi. Bununla birlikte Marathon, toplamda yaklaşık olarak 199.000 adet madencilik cihazına sahip olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları