BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Düştükçe Topluyorlar! Madencilik Devi Dip Fiyattan 4812 BTC Aldı!

Bitcoin'de kurumsal talep sınır tanımıyor...

Bitcoin’in 40.000$ üzerinde kalıcı olamaması ve 30.000$ seviyelerine düşmesi küçük yatırımcıyı mutsuz ederken, kurumsal firmalar bu durumu bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Son olarak Marathon Patent Grup 150 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığını duyurdu.

Bitcoin yatırımlarının yanı sıra Bitcoin madenciliği de yapan şirket, Nasdaq’ta da listeleniyor. Şirketin CEO’su Merrick Okamoto, MicroStrategy gibi ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde şirket varlıklarının bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD dolarında tutmaktan daha mantıklı olacağını düşündüklerini açıkladı.

Şirket sitesinden yapılan duyuruda 150 milyon dolar değerinde 4812,66 BTC alındığı belirtildi. Buna göre alınan BTC’lerin ortalama maliyeti 31167$ seviyesinde.

Marathon Patent Grup ABD’nin en büyük Bitcoin madenciliği şirketi. Şirketin madencilik gelirleri yanı sıra nakit varlıklarını da BTC’ye çevirmesi önem arz ediyor. Şirket bu eylemlerinin Wall Street’deki diğer kurumsal şirketlere de örnek olması bakımından değerli olduğunu açıkladı.

Anlaşılan o ki Bitcoin’deki arz sıkıntısı madencilik şirketlerini dahi Bitcoin toplamaya teşvik ediyor.

“Bugüne kadar, 2022 mali yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar teslim edilmesi ve tam olarak devreye alınması beklenen 103.060 madenci satın almak için sözleşme yaptık. Bitcoin ağının mevcut zorluk oranına göre bugün tüm madenciler faaliyete geçmiş olsaydı, havuzumuzda günde yaklaşık 55-60 bitcoin üretecektik.

Ancak, şu anda Bitcoin’e yatırım yapmak için elimizdeki nakit parayı kullanarak potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük.

Rezervlerimizin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın, MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde ABD Doları tutmaktan daha iyi bir uzun vadeli strateji olacağına inanıyoruz”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu