Bitcoin MadenciliğiHaberler

Madencilik Hırsızlığı Şüphelisi Stefánsson Yakalandı!

İzlanda tarihinde yaşanmış en büyük hırsızlık vakası olarak tarihe geçen ve kayıtlarda milyonlarca dolarlık madencilik cihazlarının amacı doğrultusunda kullanılması durumunda milyonlarca dolarlık kar elde edilebileceğine dair bilgilerin paylaşıldığı olay ile ilgili hapishaneden kaçan şüpheli Stefánsson bugün Hollanda’nın Amsterdam şehrinde yakalandı.

Bir süre önce İzlanda Başbakanı ile aynı uçakta ülkeden kaçtığı ve şimdilerde bu durum dolayısı ile ülkede güvenliğin en üst düzeye çıkarıldığı bilgisi paylaşılırken, İsveç’e kaçtığı belirtilen Stefánsson’un Amsterdam polisi tarafından yakalanması ise ”Avrupa’da ülkelerin birbirine destekleri” düşüncesini akıllara getirdi.

İnsan Hakları Mahkemesi’ne Taşıyacak

Stefánsson, 2.5 aylık gözaltı sürecini kendisinin derhal Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi‘ne taşıma kararı aldığına değinerek kendisinin gözaltı süresinin sona erdiğini ve ülkesinde yargılanmayı tercih edecek olduğunu açıkladı. İzlanda yönetimince olay ile ilgili araştırmalar sürerken insan haklarının en üst seviyede olduğu bilinen İzlanda’nın yargılama sürecinde tarafsız, doğru ve asıl bir karar alacak olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İsveç, İzlanda ve Hollanda arasında git gel yapan Stefánsson’un ise yarından itibaren özel bir uçak ile İzlanda’ya geri gönderilmesi beklenmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu