Kripto HaberleriAltcoinMaker'da (MKR) Son Gelişmeler! MKR Analizi

Maker’da (MKR) Son Gelişmeler! MKR Analizi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Stablecoin ihraççısı Maker’da bu hafta bir dizi gelişme yaşandı. Bu yazımızda sizlerle önemli haberlere değinerek MKR fiyatını inceleyeceğiz.

MKR Balina Aktivitesi Zirvede!

Zincir üstü veri takip platformu Santiment’in verilerine göre MakerDAO (MKR) balinaları son günlerde harekete geçti. Son saatlerde milyonlarca dolarlık iki işlemin aynı anda gerçekleşmesinin ardından MKR balina aktivitesi son 3 ayın zirvesine ulaştı.

Santiment, iki farklı balina adresinin aynı anda 17.4 milyon $ değerindeki MKR tokeni başka adreslere taşıdığını tespit etti.

Balinalar Maker mı Alıyor?

On-chain verilerine göre en iyi adreslerin elinde tuttuğu MKR token arzı Şubat ayı boyunca yatay seyretti. Ancak hafta içinde bu metrikte minimal de olsa bir iyileşme meydana geldi.

Sadece bir gün içerisinde günlük aktif adres sayısı %60 arttı.

MakerDAO Spark’ı Duyurdu

Amerikan dolarına endeksli stablecoin DAI’nin ihraççısı Maker, hafta içinde Spark adlı yeni protokolünü duyurdu. Sparks Lend yeni bir likidite piyasası aracılığıyla DAI borç alma-verme işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Yeni borç platformu yatırımcı ilgisinin artmasına yol açabilir.

MKR Fiyatı

MakerDAO’nun yerel tokeni MKR haftanın son gününde piyasa durgun iken yukarı hareket ediyor.

Yıla 500$ civarında başlayan MKR Şubat ayının ik günlerinde 820 dolara kadar tırmandı. Maker, Şubat ayında yatay hareket etse de 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (mavi renk) üzerinde kalmayı başardı.

$MKR günlük %4,20 yükseliş ile 740$ seviyesinde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları