Bitcoin MadenciliğiHaberler

Malezya Polisi 2 Milyon Dolarlık Vurgun Yapan Bitcoin Madencilik Kulesini Yerle Bir Etti!

Çok sayıda madencilik cihazı kısa sürede imha edildi.

Malezya polisi 1,25 milyon dolar değerindeki Bitcoin madencilik kulelerini yok etti. Yetkililerin bir süredir peşinde olduğu 6 kişilik grup suçüstü yakalandı. Kripto para birimi madencilik makinelerine güç sağlamak amacıyla 2 milyon dolarlık elektrik çaldığı tespit edilen grup, Malezya polisini harekete geçirdi. Toplamda 1.069 Bitcoin madencilik kulesi imha edildi.

Miri kentinde polisle ortaklaşa çalışan elektrik şirketi Sarawak Energy’nin gerçekleştirmiş olduğu operasyonun video görüntüleri YouTube’da yayınlandı ve kısa sürede viral hale geldi.

Söz konusu hırsızlık olayına karışan 6 kişiye toplamda 2 bin dolarlık para cezası kesildiğini ve ilgili şahısların 8 aya kadar hapis cezasına çarptırıldığını belirten Miri Emniyet Müdürü ACP Hakemal Hawari, her ne kadar makineleri yok etmelerinin mahkeme kararıyla gerçekleştirildiğini belirtse de söz konusu olay çok kişinin tepkisiyle karşılaştı.

Malezya polisi maden kulelerini satmak yerine yok ettiği için eleştiri yağmuruna tutuldu.

Bitcoin madenciliği için gereken elektriğin çoğu zaman yasa dışı yollarla elde ediliyor oluşu madencilik faaliyetlerinin sürdüğü ülkeler için son derece büyük bir sorun teşkil ediyor.

Ülke genelinde büyük çaplı elektrik kesintilerine yol açan yasa dışı eylemlerin Miri kentindeki 3 evin yanmasına neden olduğunu belirten Hawari, söz konusu operasyon haricinde aktif bir madencilik operasyonunun olmadığını ifade etti.

Aslında Malezya Bitcoin madenciliğine sıcak bakıyor ve ülkedeki madencilik eylemleri yasa dışı sayılmıyor ancak kural dışı eylem gerçekleştirenlere 5 yıla kadar hapis cezası uygulanıyor. Yetkililer bu konuda oldukça katı bir tavır çiziyor.

Malezya polisi madencilik cihazlarını işte böyle yok etti:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu