BorsaHaberler

Malezya’dan Binance’e Kınama! “Faaliyetleri Durdurun!”

Bugünün gündemi Binance.

Binance üzerindeki düzenleyici baskısı devam ediyor. Kripto paraların merkeziyetsiz oluşu nedeniyle onlarla mücadele edemeyeceklerini anlayan devletler, kripto para piyasalarının en büyük hacimli borsası Binance’e baskı kurmaya çalışıyor.

Kısa süre önce Malezya Menkul Kıymetler Borsası (SC) tarafından yapılan bir duyuruda, Binance’e Dijital Varlık Borsası’nı (DAX) yasadışı bir şekilde işlettiği için yaptırım uyguladığını açıkladı.

SC Binance’ı kınadıktan sonra yaptırımlarını şu şekilde açıkladı:

26 Temmuz 2021’den itibaren 14 iş günü içinde Binance web sitesini ve Malezya’daki mobil uygulamaları devre dışı bırakın;

Malezyalı yatırımcılara herhangi bir reklamın ve/veya diğer pazarlama materyallerinin e-posta veya başka bir yolla dağıtılması, yayınlanması veya gönderilmesi dahil olmak üzere tüm medya ve pazarlama faaliyetlerini derhal durdurun; ve

Malezyalı yatırımcıların Binance’in Telegram grubuna erişimini derhal kısıtlayın.

Duyuruda bu talimatların doğrudan Binance CEO’su CZ’ye iletildiği belirtildi.

Binance üzerindeki düzenleyici baskının farkında ve buna ilişkin gerekli adımları atmaya çalışıyor. Yakın tarihte Avrupa’daki düzenleyicilerle de karşı karşıya gelen Binance kısa süre önce buna ilişkin attığı adımları duyurdu.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Binance Avrupa Bölgesini İlgilendiren Önemli Bir Karar Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Simge Erdem

Para kaybimiz olacak diye bagimsiz paralardan korkmaniz inanir gibi degil😁


Başa dön tuşu