Haberler

Malta’da lisans almak çok zor durumda

Times of Malta’dan yapılan açıklamaya göre ülkede yasal olarak kripto para lisans başvurusunda bulunmuş olan aracıların 3/2’si tarafından lisans onayı alınamadığı öğrenildi. Resmi açıklama yapmayan Malta hükümeti ise ülkelerinin kripto para cenneti olduğunu, dünyanın en iyi yasaları ile yönetildiklerini ve bu konuda gelecekte Blockchain ve kripto para konusunda bir numaralı ülke olacaklarını iddia etmişti.

Hatta hükümet, siyasi mecralarda yaptığı tanıtım niteliğindeki açıklamalarında kripto para ve Blockchain teknolojisi konusunda çok iyi bilgi sahibi olduklarını iddia etmiş, bu konuda BM’de de birtakım açıklamalar yapmıştı. Birleşmiş Milletler konuşmasında Malta Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada dünyanın bu ve buna benzer konulara daha fazla dikkat etmesi uyarısında bulunulmuş ve bu konunun önemine dikkat çekilmişti.

Lisans vermedi

Çeşitli nedenler dolayısı ile 3/2 oranında lisans reddeden Malta hükümet yönetiminin bu adımı ise ülkede henüz daha birçok eksik olduğunu gösterdi. Gelecekte ise bu ve buna benzer lisans problemlerinin çözülmesinin ardından daha fazla aracının lisans sahibi olması beklentisinin olduğu belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu