BitcoinHaberler

Market Düşerken Bitcoin ve Altcoinlerde Bugün Takip Edilecek Veriler

Kripto paralarda günün önce çıkan başlıkları.

Dün ABD başkanı Joe Biden’ın yayımladığı kripto para emirleri sonrası %10 yükselen Bitcoin bugün %7’lik bir geri çekilme yaşadı.

38.850$ seviyelerine kadar geri çekilen Bitcoin son 12 saatte 125 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye olmasına neden oldu.

Teknik olarak baktığımızda Bitcoin 20 günlük (39705$) ve 50 günlük (39888$) ortalamalarının altına işlem görmeye devam ediyor. Gün kapanışının bu seviyelerinin üzerinde olup olmadığı takip edilecek.

Gözler Enflasyonda

Bugün ABD’de Şubat ayı enflasyon verileri açıklanacak. Dün Biden’ın inovasyon vurgusunu fiyatlayan market, bugün enflasyon verisini fiyatlıyor.

Bildiğiniz üzere FED 15-16 Mart tarihlerinde FOMC toplantısını gerçekleştirecek ve 16 Mart tarihinde faiz kararını açıklayacak.

FED’in faiz artırımına kesin gözüyle bakılırken, ne kadarlık bir faiz artırımı yapılacağı tartışılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Senato’da konuşan Powell, 25 baz puanlık bir artışın sinyalini verse de enflasyon rakamlarında yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda bu oranın da artabileceğini söyledi.

Şimdi gözler FED’in faiz kararını açıklayacağı toplantı öncesi son enflasyon verisine çevrildi. Bugün TSİ 16.30’da ABD’nin yıllık ve aylık TÜFE oranları açıklanacak.

Beklenti ABD’de TÜFE’nin aylık 0.7’lik bir artışla, yıllık enflasyonun %7.8 (CNBC) olarak açıklanması yönünde. (Investing beklentisi %7.9)

Bu seviyelerin üzerinde bir enflasyon açıklanması, riskli varlıklardaki satışları hızlandırabilir.

Enflasyon verisi beklenirken dün %3’lük ralli yapan ABD borsalarının vadelileri de yarım puanlık bir eskiyle işlem görmeye devam ediyor.

Bugün TSİ 15.45’te de Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı takip edilecek. Beklenti faizlerin sabit tutulması yönünde.

Rusya Ukrayna Geriliminde Son Durum

Şu saatlerde Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanları Antalya’da Türkiye’nin ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştiriyor. Buradan bir uzlaşı çıkıp çıkmayacağı takip edilecek.

Güncelleme: Görüşmeden kayda değer bir sonuç çıkmadı. Önceki açıklamalar tekrar edildi.

Dün Ukrayna Devlet Başkanı’nın çatışmaları durdurmak için ödün verebiliriz açıklamasının ardından Brent Petrol 110$’a kadar geri çekilmişti. Petrol şu sıralar 115$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu