binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMastercard Blockchain Geliştiricileri İçin İşçi Alıyor

Mastercard Blockchain Geliştiricileri İçin İşçi Alıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ödeme devi Mastercard, Perşembe günü yaptığı açıklamada, blockchain uzmanları da dahil olmak üzere 175 yeni teknoloji geliştiricisini işe aldığını duyurdu. Geliştiriciler, firmanın araştırma geliştirme kolu MastercardLabs’ın merkezi olduğu Leopardstown, İrlanda’daki Mastercard ofisi ile çalışacak.

Mastercard Bu Alımları Neden Yaptı?

Mastercard tarafından yapılan yeni işe alımlar, basın bültenine göre daha verimli ödeme sistemleri oluşturmaya çalışacak. İrlanda’nın ülke müdürü Mastercard’dan Sonya Geelon, şirketin finansal hizmetlere erişimini genişletmek için çalıştığını söyledi.

Sonya Geelon şu ifadeleri de ekledi:

“Yurtiçi ve yurtdışında finansal katılımı teşvik eden projeler yürütüyoruz ve tüketicilere, işletmelere ve hükümetlere en yenilikçi ve güvenli ödeme yöntemlerini sunmaya çalışıyoruz.”

Önemli Bir Gelişme

Ödeme devinin blok zincir uygulamalarını bir süredir hizmetlerine ayırdığı göz önüne alındığında kayda değer bir gelişme olduğunu da söyleyebiliriz. Şirket, 2016 yılında CoinDesk’e hedefinin “geliştiricilere tarafımızdan henüz ticarileştirilmemiş yeni teknolojiler üzerinde çalışma şansı vermek” olduğunu söyleyen bir dizi deneysel blok-zincir tabanlı API’ler yayınladı. Geçtiğimiz Ekim ayında firma, bu programları iş dünyasındaki işlemlerini kolaylaştırmak için kullanacağını açıkladı.

Ödeme devinin ortaya çıkardığı blockchain hırsları, teknoloji ile ilgili patent alma çabalarıyla da gösterilebilir. Geçtiğimiz Eylül ayında bir dosyada “satın alma siparişleri, faturalar ve işlem verileri” kaydı yapan bir blockchain sistemi açıklandı. İki ay sonra, başka bir uygulaması, işlem mutabakat sürelerini hızlandırmayı amaçlayan blockchain tabanlı çözümler açıklandı.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail