Kripto HaberleriHaberlerMattel Yeni NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Mattel Yeni NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Takip et

Dünyanın en büyük oyuncak üreticilerinden Mattel, şirketin en popüler markalarından Hot Wheels için yeni bir NFT koleksiyonu oluşturacağını duyurdu. Birçoğumuzun çocukluğunda yer edinen Barbie, UNO, Fisher-Price gibi oyuncak markalarının ana sahibi, ürünlerini dijital dünyaya taşıyarak trendleri yakalamak istiyor.

Mattel, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Hot Wheels NFT koleksiyonunun satışı için yeni bir pazaryeri kuracağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre şirketin yerel NFT pazaryeri, ana akım müşterileri hedefliyor. Mattel, NFT satışları için kullanıcıların kripto para ile ödeme yapmak zorunda olmadığını açıkladı.

Şirket, NFT pazaryerinin altyapısı ve dijital sanat eserlerinin üretimi için Ethereum’un rakiplerinden Flow’u (FLOW) kullanacağını açıkladı. Yetkililer, daha emekleme adımlarını atan Mattel Creations platformunda kullanıcıların 2023’ün ilk aylarında kendi aralarında NFT ticaretini başlatmayı planlıyor.

Mattel Future Lab yöneticilerinden Ron Friedman, yeni NFT pazaryeri ile alakalı şu sözleri söyledi:

“Kendi NFT platformumuzu kurarken aynı zamanda fikri mülkiyetimizi dijital sanata çevirmek için çalışıyoruz. Yeni platformumuzda müşterilerle doğrudan etkileşim kurabilmek ana hedefimiz. İleriki dönemde diğer Mattel markaları için de NFT koleksiyonları oluşturacağız.”

Dev oyuncak şirketinin duyurduğu Hot Wheels serisinin yeni NFT koleksiyonu 15 Aralık tarihinde satışa çıkacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları