bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinMediaMarkt Siber Saldırıya Uğradı! 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin İstiyorlar!

MediaMarkt Siber Saldırıya Uğradı! 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin İstiyorlar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’li dev şirketin başı bir süredir hackerlarla beladaydı. Şirketlerin sistemlerine saldıran korsanlar, faaliyetlerine bir an önce başlamak isteyen şirketlerden fidye olarak kripto para ve Bitcoin talep ediyordu. Konu ciddi boyutlara ulaşınca Joe Biden bir emir yayınlayarak bu tarz saldırılara karşı bazı önlemler almıştı.

Avrupa’nın en büyük elektronik perakendecilerinden birisi olan MediaMarkt, bu korsanların son hedefi oldu.

Saldırganların, Mediamarkt’e yönelik bu saldırısı sonucu bazı mağazaların kredi kartlarını kabul etme ve iadeleri kabul etme gibi çeşitli temel hizmetlerini yerine getiremediği belirtildi. Online satışlarda bir problem olmadığı belirtiliyor.

Saldırının pazar akşamı başladığı ve müzakerelerin devam ettiği bildirildi.

Bleeping Computer’in haberine göre saldırganlar, saldırıyı sonlandırmak ve şirketin faaliyetlerine devam etmesi için ilk olarak 240 milyon dolar talep etti. Ancak müzakereler sonrası fidye talebi 50 milyon dolara indirildi. Saldırganlar paranın Bitcoin olarak ödenmesini talep etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları