Kripto HaberleriBitcoinMerakla Beklenen FED Toplantı Tutanakları Açıklandı, Bitcoin Nasıl Tepki Verdi? İşte Son...

Merakla Beklenen FED Toplantı Tutanakları Açıklandı, Bitcoin Nasıl Tepki Verdi? İşte Son Bilgiler!

Takip et

Bitcoin ve kripto para piyasası yatırımcıları tarafından da uzun süredir takip edilen FED toplantı tutanakları açıklandı. İşte satırbaşları:

  • Bazı üyeler, enflasyonu kontrol etmek için politika faizinin yeterli seviyeye ulaştıktan sonra bir süre orada kalması gerektiğini belirtti.
  • Bazı Fed üyeleri, para politikasındaki sıkılaşmanın bir süreliğine daha devamını uygun görüyor.
  • Faiz artışlarının devam etmesi bekleniyor.
  • Katılımcılar, işgücü piyasasının gücünün, ekonomik faaliyetin cansız ikinci çeyreğin yansıttığından daha güçlü olduğunu gösterdiğini ve GSYH’de yukarı yönlü revizyon olasılığını artırdığını söyledi.
  • Fed yetkilileri bir noktada daha yavaş bir faiz artırım hızı öngörüyor.
  • Tüm katılımcılar 26-27 Temmuz tarihlerinde 75 baz puanlık bir faiz artırımına karar verdi.
  • Birçok FED yetkilisi, FED’in gereğinden fazla sıkılaştırmaya gidebileceği tehlikesini gördü.
  • Katılımcılar, enflasyonist baskıların hafiflediğine dair çok az kanıt olduğu ve durumun çözülmesinin uzun zaman alacağı konusunda hemfikirdi.
  • Katılımcılar, son enflasyon beklentileri verilerinin %2’ye doğru ayarlanmış uzun dönem beklentileriyle uyumlu olduğunu gözlemlemişlerdir.”

Fed tutanakları sonrası Eylül ayında 50 baz puanlık faiz artışı beklentisi yüzde 60’a yükseldi.

Bitcoin’ Nasıl Tepki Verdi

Bitcoin fiyatına baktığımızda fiyatın savruk bir hareket yapmadığı ve sadece 100 dolarlık bir artış yaptığı görülüyor.

Dakikalık Bitcoin Grafiği

Yatırımcılar, 26-27 Temmuz’a Ait FED Toplantı Tutanaklarını Merakla Bekliyorlardı

Yatırımcılar, FED Açık Piyasa Komitesi’nin federal fon oranı için hedef aralığını %1.5-1.75’ten %2.25-2.5’e yükseltme kararı aldığı 26 ve 27 Temmuz tarihli toplantı tutanaklarını takip ediyorlardı.

ABD Hazine tahvili getirileri, yatırımcılar FED’in Temmuz ayı toplantı tutanaklarının açıklanmasını beklerken sabit getirili varlıklara olan talebin zayıflamasıyla Çarşamba günü yükselmişti.

İlgili Haber
Piyasalar FED Tutanaklarına Odaklanırken Bitcoin'de Volatilite Yükseldi! Ne Zaman Açıklanacak?

Getirilerdeki artış, zayıf ABD East Coast imalat verileri ve Çin’de büyümenin yavaşladığına dair raporlar nedeniyle hafta başında görülen düşüşten farklılık oluşturdu.

Tüketici fiyatlarındaki artışın geçen ay yavaşlamasıyla birlikte piyasalar FED’in sıkılaştırma döngüsünü bir miktar iyileşen ABD enflasyon haberleriyle gevşeteceğini öngörüyor gibi görünüyor, ancak FED’in aynı hissiyatı benimseyip benimsemeyeceği henüz net değil.

Charles Schwab’ın baş yatırım stratejisti Liz Ann Sonders, “Bence tahvil piyasası yakın zamanda bir değişikliğe gitmeyeceğimize dair bir mesaj gönderiyor” demişti.

Çarşamba günü açıklanan veriler, oranların hafifçe düşmesine rağmen mortgage talebinin geçen hafta yirmi yılı aşkın bir sürenin en düşük seviyesine gerilediğini göstermişti.

Aynı zamanda, tüketici verilerine göre, tüketicilerin harcamalarını internet üzerinden yapmaları ve düşen akaryakıt fiyatlarının benzin istasyonu satışlarını azaltması nedeniyle Temmuz ayında faaliyetler yatay seyretmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları