HaberlerKripto Para

Merkez bankaları kripto para depoluyor olabilir

Dünyada merkez bankalarının kripto para depoluyor olabilecek olduğu iddiaları son zamanlarda fazlası ile gündeme geliyor. Dünyanın en büyük kripto para sahibi vatandaşlarının yaşadığı ülkelerde kripto para depolayan merkez bankalarının kendilerini garanti altında tutmak ve olası durumlar karşısında kripto paraları kullanabilmek için rezervlerinde tuttukları tahmin ediliyor.

Milyarlarca dolarlık kripto para rezervine sahip olabilecek olan merkez bankalarının kripto para rezervlerini resmi olarak açıklamaması ise basında merak uyandıran konular arasında ilk sırada geliyor. Birçok insan merkez bankalarının sadece döviz ve altın ile yerel para rezervine sahip olduğunu düşünürken aslında merkez bankaları sürekli olarak farklı rezervlerini de geliştiriyorlar.

TCMB açıklama yapmadı

TCMB’nin ise kripto para rezervine sahip olup olmadığını basına açıklanmazken, son haftalarda Başkan Erdoğan ve AK Parti yönetiminin elektronik-dijital para ifadeleri kullanmaya başlaması ve yerel para ile ticaret açıklamalarının TCMB’nin kripto para rezervine sahip olabilecek olduğu düşüncesini desteklediği görülüyor.

  • ABD Ulusal Rezerv Bankası da (FED) bünyesinde kripto para barındırılıp barındırılmadığı bugüne kadar açıklamamıştır.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu