Kripto HaberleriEkonomiMerkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, Kritik Bir Açıklamada Bulundu!

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, Kritik Bir Açıklamada Bulundu!

Takip et

Türk lirası son aylarda kesinlikle altcoinlerden bile çok daha hareketli ve volatil bir duruş sergilemekte. TL’nin son dönemde rekor bir değer kaybı yaşadığı biliniyor ve bunun en büyük sebebi faiz indirimi olarak görülmekte.

Buna ek olarak Hazine ve Maliye Bakanı ile Merkez Bankası Başkanlarının görevden alınması veya istifa etmesi de Türk lirası üzerinde etki bıraktı. Şimdi ise çiçeği burnunda Başkan Şahap Kavcıoğlu piyasaların beklediği yönde bir açıklamada bulundu.

Bu Ay Faiz İndirimi Gelmeyebilir

Kavcıoğlu, bu ay faiz indirimi yapılmaması ihtimalinin arttığını vurguladı. Son dönemde ciddi bir faiz indirimi gerçekleştiren TCMB, bu açıklamaya bakılırsa artık duruma dur diyecek ve daha fazla faiz indirimi yapmayacak. Bunun piyasalarda olumlu etki yaşatması beklenirken an itibarıyla ABD dolarının TL karşısında yükselmeye devam ettiği görülüyor. ABD doları 13,80 TL seviyesinden işlem görürken Euro ise 15,59 seviyesine kadar ulaştı ve yükselişini sürdürmekte.

Buna ek olarak Çin’in Evergrande krizinin de bugün derinleşmesi nedeniyle küresel piyasalarda işlerin değişmesi ve sıkıntılı günlerin başlaması beklenebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları