EkonomiHaberler

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, Kritik Bir Açıklamada Bulundu!

Kavcıoğlu, bu ay faiz indirimi yapılıp yapılmayacağına değindi.

Türk lirası son aylarda kesinlikle altcoinlerden bile çok daha hareketli ve volatil bir duruş sergilemekte. TL’nin son dönemde rekor bir değer kaybı yaşadığı biliniyor ve bunun en büyük sebebi faiz indirimi olarak görülmekte.

Buna ek olarak Hazine ve Maliye Bakanı ile Merkez Bankası Başkanlarının görevden alınması veya istifa etmesi de Türk lirası üzerinde etki bıraktı. Şimdi ise çiçeği burnunda Başkan Şahap Kavcıoğlu piyasaların beklediği yönde bir açıklamada bulundu.

Bu Ay Faiz İndirimi Gelmeyebilir

Kavcıoğlu, bu ay faiz indirimi yapılmaması ihtimalinin arttığını vurguladı. Son dönemde ciddi bir faiz indirimi gerçekleştiren TCMB, bu açıklamaya bakılırsa artık duruma dur diyecek ve daha fazla faiz indirimi yapmayacak. Bunun piyasalarda olumlu etki yaşatması beklenirken an itibarıyla ABD dolarının TL karşısında yükselmeye devam ettiği görülüyor. ABD doları 13,80 TL seviyesinden işlem görürken Euro ise 15,59 seviyesine kadar ulaştı ve yükselişini sürdürmekte.

Buna ek olarak Çin’in Evergrande krizinin de bugün derinleşmesi nedeniyle küresel piyasalarda işlerin değişmesi ve sıkıntılı günlerin başlaması beklenebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu