Kripto HaberleriBorsaMerkeziyetsiz Borsalarda Hacim Yükselmeye Devam Ediyor

Merkeziyetsiz Borsalarda Hacim Yükselmeye Devam Ediyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kasım ayında ABD’li kripto para borsası FTX’in iflası ve dünya genelinde yükselen regülasyon baskısı nedeniyle yatırımcılar merkeziyetsiz borsalara (DEX) akın ediyor.

Kripto sektör takipçisi DeFiLlama’nın hazırladığı son verilere göre merkeziyetsiz borsalardaki işlem hacmi Mart itibariyle 133 milyar dolara ulaşarak son 10 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Rapora göre Amerika Birleşik Devletleri’nde Binance, Kraken ve Coinbase borsalarına açılan soruşturmalar sektör büyümesinde büyük etki yaşattı. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC; Kraken’in sunduğu staking hizmeti ve Coinbase’i mercek altına alırken CFTC ise Binance hakkında dava açtı.

USDC Krizi Merkeziyetsiz Platformları Olumlu Etkiledi

DEX’lerin işlem hacmindeki artışı farklı bir bakış açısıyla analiz eden Kaiko uzmanları, bankacılık krizi sonucunda Circle’ın stablecoini USDC üzerinde yaşanan panik ortamı ile kullanıcıların merkeziyetsiz platformlara akın ettiğini tespit etti. 

Kaiko araştırmacıları, USDC’nin 1 dolara sabitliğini kaybetmesinin ardından merkezi borsalarda oluşan likidite problemi nedeniyle yatırımcıların DEX’lere yöneldiğini düşünüyor. Kriz kısa süreli geçerli olsa da kaybolan güven henüz tamamen yerine gelmiş değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları