HaberlerKripto ParaMetaverse

Meta (Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg Metaverse Beklentileri Hakkında Konuştu!

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, metaverse hakkında konuştu.

Metaverse teknolojisinin popüler olmasından sonra adımı Meta olarak değiştiren Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Metaverse’ün gelişimi hakkında konuştu.

CNBC’den Jim Cramer’e konuşan Mark Zuckerberg, 2020’li yılların sonunda Metaverse’ün kocaman, devasa bir ekonomi olacağını düşündüğünü söyledi.

Zuckerberg ayrıca, ilerleyen yıllarda bir milyar insanın Metaverse dünyasına katılacağını öngördüğünü belirtti.

İnsanların hepsinin içerik ya da dijital ürünler satın almak için asgari 100 dolar harcayacağını öngördüklerini belirten Zuckerberg konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Temel olarak önümüzdeki on yılın sonunda Metaverse’te 1 milyar insanın olmasını ve bu insanların da asgari yüz dolarlık alışveriş yapmasını bekliyoruz.

Metaverse’ gelen insanların dijital ürünler, içerikler almasını bekliyoruz. Bu eşyaların içinde avatarları için giysiler ya da sanal evleri için dijital eşyalar olabilir.

Ayrıca sanal odalarını dekore etmek isteyen gençler de olabilir Bu bağlamda Metaverse’te dev bir ekonomi olacağını öngörüyoruz.”

İnsanların sadece alışveriş yapmak için değil içerik üretmek için de fırsatları olacağını dile getiren Zuckerberg, insanların ihtiyacı oluğu için değil mutlu olduğu için çalışacaklarını ifade etti.

Son olarak hedeflerinin mümkün olduğunca daha çok insana hizmet etmek olduğunu belirten Mark Zuckerberg, bunu Instagram ve Facebook‘la yaptıklarını bir sonraki aşamada WhatsApp olduğunu söyledi.

“Bizim öncelikli hedefimiz daha çok insana hizmet etmek oldu. Para kazanmak işin sonraki aşaması. Bu amacımıza Instagram ve Facebook’la ulaştık.

Bir sonraki aşama da Whatsapp olacak. İş dünyası mesajlaşmasında ve ticaretin gelişmesinde Whatsapp’in bir sonraki basamak olacağına inanıyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu