BitcoinHaberlerKripto Para

Michael Saylor Bitcoin Fiyatı Hakkında Konuştu! BTC Fiyatını Ne Belirliyor?

Michael Saylor Bitcoin'i neden desteklediğini açıkladı.

En büyük Bitcoin (BTC) savunucularından biri olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor Bloomberg Technology ile Bitcoin üzerine konuştu.

Bitcoin’i desteklemesinin en önemli nedenlerinden birinin BTC’nin enflasyona karşı bir koruma olduğuna inanması olduğunu söyleyen Saylor, Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketlerini de değerlendirdi.

“Bitcoin’in bir süredir dar bir fiyat aralığında hareket ediyor.

Ancak MicroStrategy’nin BTC’lerini ilk satın aldığı yıla yani iki yıl geriye giderseniz  fiyattaki artış oranı %400’e kadar çıkıyor.

Bu haliyle Bitcoin, Nasdaq’tan, altından veya satın alabileceğiniz diğer varlıklardan önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.”

Üç Çeşit Bitcoin Yatırımcısı Var!

Bitcoin piyasasında üç çeşit yatırımcı olduğunu düşünen Michael Saylor bunların tüccarlar, teknokratlar ve maksimalistler olduğunu belirtti.

“Maksimalistler olarak ben ve Jack Dorsey, Bitcoin’in bir ekonomik güçlendirme aracı olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin’in fiyatı şimdilerde teknoloji yanlısı olan ve teknolojinin para için Google veya Amazon gibi bir sonraki büyük teknoloji ağı olduğunu düşünen teknotratlar ve tüccarlar arasındaki çekişmeyle belirleniyor.”

Maksimalist veya teknoloji yatırımcısı olmanın uzun vadede daha avantajlı olacağını düşünen Saylor, piyasada hakim olan kısa vadedeki panik havası ve FED’in para politikasındaki belirsizlik nedeniyle Bitcoin piyasasına bir süre daha tüccarların yani trader’ların hakim olacağını belirtti.

Bitcoin’in Riskli Varlıkla Olan Korelasyonu!

Michael Saylor’a göre Bitcoin riskli varlıklar ile olan korelasyonunu bir gün kırılacak ancak tam net bir tarih vermek çok zor.

“Bitcoin önümüzdeki 4 yıl içerisinde beklenmedik bir günde riskli varlıklar ile olan korelasyonunu kıracak.

Ve bu gerçekleştiğinde, tüccarlar ticaretlerinin kutuplarını tersine çevirecek ve teknoloji uzmanları yatırımlarını ikiye katlamaya başlayacak ve maksimalistler Bitcoin yolculuğunun tadını çıkaracaklar.”

Son olarak Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini değerlendiren Saylor, Musk’ın platformu devralmasının kripto para topluluğu üzerinde fazla bir etki olmayacağını ve Twitter’ın merkezileşmeyeceğini düşündüğünü ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu