Bitcoin

Michael Saylor ve Cameron Winklevoss’tan Bitcoin İçin İlginç Bir Öneri Geldi!

Ünlü Bitcoin boğalarından Michael Saylor ve Cameron Winklevoss, Bitcoin için ilginç ve önemli bir öneride bulundu.

Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçtiği şu günlerde kripto para dolandırıcılarının da eli boş durmuyor.

Özellikle Twitter üzerinden organize olan dolandırıcılar, ünlü isimlerin kimliklerini kullanarak savunmasız insanların elindeki kripto paraları ele geçirmeye çalışıyor. Daha önce Elon Musk’ın da defalarca dile getirdiği bu konu, bu kez Michael Saylor ile Cameron Winklevoss arasında tartışıldı.

Bilindiği üzere Michael Saylor, kurumsal olarak dünyanın en büyük Bitcoin rezervlerine sahip olan MicroStrategy şirketinin CEO’luğunu yapıyor. Cameron Winklevoss ise, ikiz kardeşi Tyler Winklevoss ile beraber, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Gemini’ın CEO’luğu görevini yürütüyor.

Saylor ve Winklevoss, Bitcoin ile Çalışan Bir Sosyal Medya Programı Önerdi

Cameron Winklevoss, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde, kardeşinin adını kullanarak kripto para dolandırıcılığı yapmaya çalışan çok sayıda hesabın ekran görüntüsünü paylaştı. Twitter’ın güvenlik önlemlerinin bu tür dolandırıcılıkları engellemeye yetmediğini belirten ünlü CEO, düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Twitter üzerindeki spam ve dolandırıcılık gönderileri artık inanılmaz boyutlara ulaştı. Bazı insanlar gerçekten de bunlara kanabiliyor. Twitter, yanlış düşündüğü kişilerin Tweet’lerini silmek yerine biraz da bu konuya kaynak ayırmalı.”

Oldukça dikkat çeken Winklevoss’un Tweet’ine bir destek de Michael Saylor’dan geldi. Saylor konuyla ilgili olarak, “Bitcoin ile çalışan bir anti-spam programı” önerdi. Ünlü CEO, konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Twitter’ın mavi tiki yerine Bitcoin ve Lightning altyapılı bir ‘turuncu tik’ programına ihtiyacımız var. Bu sayede tüm sosyal medya platformlarında spam, dolandırıcılık ve botlar ile mücadele edebiliriz. Parasal katmanı internet ile birleştirmek istiyorsak ilk olarak siber dünyayı temizlememiz gerekiyor. Birkaç satoshi veren herkesin turuncu tike ulaşabileceği bir program olmalı.”

Michael Saylor’ın bu Tweet’ine Cameron Winklevoss şöyle cevap verdi: “Kesinlikle, benzer bir e-posta spam korumasını Adam Back 90’lı yıllarda Hashcash ile yapmıştı. Ancak Jack Dorsey’nin de Twitter’ı bırakmasıyla bunun gerçekleşeceğini düşünmüyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu