Kripto HaberleriHaberlerMicrosoft'un GitHub'ı Tornado Cash Kodunu Yeniden Yükledi!

Microsoft’un GitHub’ı Tornado Cash Kodunu Yeniden Yükledi!

GitHub Tornado Cash yasağını kısmen kaldırdı.

Takip et

Ağustos ayında ABD Hazine Bakanlığı OFAC bürosunun Tornado Cash’e yönelik yaptırım kararı kripto para piyasasında büyük bir yankı uyandırmış ve Tornado Cash ile bağlantılı Ethereum adresleri kara listeye alınmıştı.

ABD bu hamlenin kara paranın aklanması ve terörün finansmanıyla mücadelede önemli bir adım olduğunu değerlendirirken, kullanıcılar bu kararın açık kaynak kodları üzerinde büyük bir sansüre neden olduğunu ifade etti.

Tornado Cash yaptırımları devam ederken bir çok borsa da, Tornado Cash ile bağlantılı cüzdanlardan gelen para transferlerine bloke koydu.

Bu dalgaya GitHub da Tornado Cash kodlarını sitesinden kaldırarak katılmıştı. Ancak bu karardan vazgeçildi.

Microsoft’un sahibi olduğu GitHub dün aldığı bir kararla Tornado Cash üzerindeki yasağı kaldırdı ve “salt okunur” modda geri yükledi.

GitHub’ın hamlesi ABD Hazine Bakanlığı Tornado Cash’in kodunun paylaşılmasının yasaklar kapsamında olmadığını ifade etmesinin arından geldi.

Salt okunur modda kullanıcılar sadece kodu açıp okuyabilecek ancak bunu değiştiremeyecek ve bir platforma entegre edemeyecekler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları