AltcoinAnalizBitcoin

MicroStrategy Bitcoin Düşerken BTC Aldığını Açıkladı! Maliyeti Ne Kadar? Dibi Buldu Mu?

Kurumsal alımlar devam ediyor.

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşte herkes dibi ararken, 28840$’tan gelen tepki Bitcoin’i 32000$’lı seviyelere kadar yükseltti. Yatırımcıların yüreğine su serpen bu tepkinin devamı gelecek mi birlikte takip ediyor olacağız.

Bitcoin’de sadece perakende yatırımcılar değil kurumsal şirketler de dip arayışındaydı. İlk açıklama MicroStrategy’den geldi. MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor bir twit atarak, 31808$ dolar maliyetle, 10 milyon dolar değerinde 314 Bitcoin aldıklarını ifade etti. Şirketin Bitcoin rezervi son alımla birlikte 70.784 Bitcoin’e yükseldi.

MicroStrategy Dibi Buldu Mu?

Bitcoin’nin günlük grafikte MA20’yi kırmasıyla, MA50’ye kadar çekilebileceği belirtmiştik. MA50’ye (28.100) yakın bir noktadan tepki alımları geldiğini gördük. Bitcoin’de bir süre bu iki ortalama fiyat arasında dalgalanma görebiliriz. MA20’yi (35981) tekrar test eder ve ret yerse, MA50 yeniden gündeme gelecektir. MA50’nin altında 22.000$ seviyelerinde de güçlü bir destek bulunuyor.

Bitcoin’de fiyatın 30.000$’ın üzerinde kaldığı her gün uzun süreli ortalama değerlerde yükseliyor. Bu bakımdan bu aralıkta bir süre yatay hareket etmesi ortalamaları 30.000$’a kadar yükseltecektir. Bu da bu bölgede güçlü bir destek noktası oluşacağı anlamına geliyor. Bu bakımda orta vadeli bakıldığında MicroStrategy gerçekten dibi bulmuş olabilir.

Bitcoin’in bu iki ortalama arasında dalgalanması en çok altcoinlere yaracaktır. Son dönemde BTC hakimiyetinin düşmesiyle altcoinlerde güzel hareketlenmeler gördük. Bunun devamlılığı için Bitcoin’in bu aralıkta bir süre yatay hareket etmesi gerekecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu