coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMicroStrategy Bitcoin İçin Yeni Eleman Alıyor!

MicroStrategy Bitcoin İçin Yeni Eleman Alıyor!

MicroStrategy Bitcoin Lightning Network için yazılım mühendisi arıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’e (BTC) verdiği destek ve yaptığı BTC alımlarıyla adından sıkça söz ettiren yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin ve kripto sektörüne yönelik hamleler yapmaya devem ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda yeni Bitcoin alımı yaptıklarını açıklayan MicroStrategy, son alımla beraber elinde 130.000 BTC olduğunu söyledi.

Bitcoin üzerine büyük bahis yapan şirket şimdi de bu bahsini genişletiyor.

Lightning Network tabanlı bir SaaS platformu geliştirmek isteyen MicroStrategy, bu platform için bir yazılım mühendisi işe almak istediğini açıkladı.

MicroStrategy bu hamlesiyle sadece Bitcoin tutmanın ötesine geçtiğini gösterdi.

Şirket verdiği ilanda kurulması planlanan SaaS platformunun amacının “işletmelere ve kurumlara siber güvenlik sorunlarına yenilikçi çözümler sunmak ve Lightning Network için yeni e-Ticaret kullanım senaryoları sağlamak” olduğu belirtti.

İşe alınacak yazılım mühendisi ise Bitcoin Blockchain ve Lightning Network veya diğer merkezi olmayan finans teknolojilerini kullanan yazılım çözümleri oluşturmakta görevlendirilecek.

MicroStratgey’in eski CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz günlerde Lightning Network’ün kurumsal uygulamaları üzerinde çalıştığını açıklamıştı:

“MicroStrategy’nin şu anda Lightning’in kurumsal uygulamaları üzerinde çalıştığımız bazı Ar-Ge projeleri var. Bunlar kurumsal Lightning cüzdanı, kurumsal Lightning sunucuları, kurumsal kimlik doğrulama.”

Bitcoin Lightning Network Nedir?

Bitcoin Lightning Network, BTC blok zincirine başka bir katman ekleyerek kullanıcıların zincir dışı ödemelere hızlı ve güvenilir bir şekilde katılmaları için erişilebilir bir yol sağlamayı amaçlayan bir Katman 2 protokolüdür.

Lightning Network, ödeme kanalları kavramı üzerine kuruludur ve iki tarafın işlemlerini blok zincirine zorlamadan kanaldaki zincir üzerindeki fonları işlem yaparken kilitlemesine imkan tanır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail