Bitcoin

MicroStrategy Sahip Olduğu Bitcoinlerle Neler Yapabilir? Michael Saylor Açıklıyor!

MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam edecek mi?

MicroStrategy, dudak uçuklatan Bitcoin hazinesini daha verimli kullanmanın yollarını arıyor şu sıralar.

Bitcoin artık şirketin vazgeçilmez bir parçası. Nitekim yönetim kurulu ödemeleri bile dolar yerine Bitcoin ile yapılıyor.

Hal böyleyken Bitcoin’den daha fazla kazanç sağlamanın arayışına giren şirket CEO’su Michael Saylor, yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede Bitcoin’nin bir kısmını gelir elde etmek için “güvenilir bir karşı tarafa” ödünç verebileceklerini açıkladı.

Bilindiği gibi şirket 10 Aralık itibarı ile 122.478 Bitcoin miktarına ulaşarak hatırı sayılır bir Bitcoin’e  sahip hale gelmişti.

Şüphesiz “borç verme” gelişmekte olan endüstrideki en popüler kripto para hizmetlerinden biri.

Kripto kredi özellikle yatırımcıların varlıklarını likidite havuzlarına yatırdıkları merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe çok popülerdir.

Faiz kazanma fırsatı için kripto varlığınızı borçlulara ödünç verip kara geçmeniz mümkün.

Saylor, konuşmanın devamında borç vermenin şirketi için nasıl karlı olabileceğini açıkladı: “Bu bizim için iyi bir gelir kaynağı olabilir.” dedi.

MicroStrategy’nin BTC aracılığıyla elde edebileceği bir diğer kazanç yöntemi ise Bitcoin ön belleği için bir ipotek koyması ve “uygun koşullar” altında uzun vadeli borçlar üretebilmesinden geçiyor.

Kripto Para Birimleri İtibari Paralara Göre Daha Fazla Gelir Sağlıyor!

MicroStrategy Ağustos 2020’de Bitcoin’i hazine rezervi varlığı olarak kabul edeceğini açıklamıştı.

Şirket, kripto para birimini itibari para bulundurmaktan daha kazançlı ve güvenli gördüğünü belirtmiş ve kripto paraları “yatırım fırsatı deposu” olarak tanımlamıştı.

O tarihten bu yana Bitcoin alımlarına devam eden Virginia merkezli şirket, kripto para biriminin satın alımlarını finanse etmek için dönüştürülebilir üst düzey notlar ve önemsiz tahviller çıkardı.

Saylor’ın bahsettiği bir diğer yatırım seçeneği ise büyük bir teknoloji firması veya bankacılık kurumuyla bir tür ortaklığa girişmek.

Ancak bu seçeneklerin hiçbiri şirket tarafından kabul görmüş değil.

Bitcoin Almaya Devam Edecekler

CEO ayrıca firmanın daha fazla Bitcoin toplamaya devam edeceğini de belirtti.

Öte yandan Bitcoin fiyatı kasım ayındaki ATH’sinden (69,044.77 dolar) oldukça uzak görünüyor.

BTC an itibarı ile 47,200 dolar civarında işlem görüyor. Ancak Saylor ve MicroStrategy hala Bitcoin’in en iyi varlık olduğuna inanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu