BitcoinHaberler

MicroStrategy Yılın İlk Çeyreği İçin Kazanç Raporunu Açıkladı: Şirketin Bitcoin Yatırımı Ne Durumda?

En büyük Bitcoin destekçisi şirketlerden biri olan MicroStrategy, yılın ilk çeyreği için kazanç raporunu yayınladı.

MicroStrategy’nin yayınladığı son kazanç raporuna göre şirket yılın ilk çeyreğinde Bitcoin (BTC) varlıklarından 170.1 milyon dolar zarar etti. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ise şirketin zararı 146.6 milyon dolar olmuştu.

MicroStrategy Yönetiminde Değişiklikler Yapıldı

Şirket ayrıca Andrew Kang’ın 9 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere finans direktörü olarak Phong Le’den devralacağını ve ardından Le MicroStrategy’nin başkanı olarak görevine devam edeceğini duyurdu. Kang daha önce teknoloji şirketi Greensky Inc.’in CFO’suydu.

Şirketin Bitcoin varlıklarından zarar etmesi, BTC’nin satın alındığı zamanki fiyatına göre düşüşü ile karşılaştırıldığında kaydediliyor. Standart muhasebe kuralları uyarınca, kripto para birimleri gibi dijital varlıkların değeri maliyetlerine göre kaydediliyor ve yalnızca değerlerinin düşmesi halinde düzeltiliyor. Varlıkların değerinin artması durumunda ise bu varlık satılmadıkça rapor edilmesi gerekmiyor.

2021 yılı için MicroStrategy toplam dijital varlık zararı olarak 831 milyon dolar kaydetmişti. 2020 yılı için ise bu miktar 71 milyon dolar olarak ölçülmüştü.

Şirketin Elinde 129.218 Adet Bitcoin Bulunuyor

Şirket 31 Mart 2022 tarihi itibariyle toplamda 3.97 milyar dolar ödenerek satın alınmış 129.218 adet BTC’ye sahip. Verilere göre bu BTC’lerin ortalama alış fiyatı 30.700 olarak kaydedildi.

MicroStrategy 15 Şubat ile 4 Nisan tarihleri arasında 190.5 milyon dolar ödeyerek 4.167 BTC daha satın aldı ve bunlar için ortalama olarak 45.714 dolar ödendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

bu şerefsiz ne yalancı dolandırıcı hepsini 67 bin dolardan ne sattı paravan şirket kullanıyor aşşağlık


Başa dön tuşu