coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBlockchainMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Blockchain Sistemi İle İlgili Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Blockchain Sistemi İle İlgili Açıklama Yaptı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Seçimden sonra yeni açıklanan kabine sonrası göre başlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklama ile eğitim sistemi hakkında bir çok açıklama yaparken bunun yanı sıra Blokchain sistemine de yeşil ışık yaktı.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada “Blockchain mentalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nasıl kullanılacağı konusunda çalışmalarımız var” ifadelerini kullanarak Blockchain teknolojisine değindi.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde E-okul, Mebbis gibi bir çok server gerektiren ve ciddi maliyetleri olan sistemler var. Milli Eğitim Bakanlığının bu sistemleri Blockchain tabanlı kullanması, tüm bakanlıkları harekete geçirebilir ve ülke çapında bu teknolojinin kullanılması gündeme gelebilir.

Örneğin e-devlet sisteminde bu teknolojinin kullanılması, hem olası sistem çökme problemlerinin hem de maliyet problemlerinin önüne geçebilir. Ancak bu süreç ciddi bir süreç ve iyice araştırılıp girilmesi gerekiyor.

Bakan Selçuk, daha önce 2003 2006 yıları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başlanlığı yapmış ve müfredat reformunu yürütmüştür. AB müzakerelerinde ise bilim başlığı konusunda ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca teknolojik gelişmelere verdiği önem ile tanınan bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim müfredatına Robotik gibi teknoloji odaklı dersleri eklemek istemesi ile biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail