fbpx
BlockchainHaberler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Blockchain Sistemi İle İlgili Açıklama Yaptı

Seçimden sonra yeni açıklanan kabine sonrası göre başlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklama ile eğitim sistemi hakkında bir çok açıklama yaparken bunun yanı sıra Blokchain sistemine de yeşil ışık yaktı.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada “Blockchain mentalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nasıl kullanılacağı konusunda çalışmalarımız var” ifadelerini kullanarak Blockchain teknolojisine değindi.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde E-okul, Mebbis gibi bir çok server gerektiren ve ciddi maliyetleri olan sistemler var. Milli Eğitim Bakanlığının bu sistemleri Blockchain tabanlı kullanması, tüm bakanlıkları harekete geçirebilir ve ülke çapında bu teknolojinin kullanılması gündeme gelebilir.

Örneğin e-devlet sisteminde bu teknolojinin kullanılması, hem olası sistem çökme problemlerinin hem de maliyet problemlerinin önüne geçebilir. Ancak bu süreç ciddi bir süreç ve iyice araştırılıp girilmesi gerekiyor.

Bakan Selçuk, daha önce 2003 2006 yıları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başlanlığı yapmış ve müfredat reformunu yürütmüştür. AB müzakerelerinde ise bilim başlığı konusunda ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca teknolojik gelişmelere verdiği önem ile tanınan bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim müfredatına Robotik gibi teknoloji odaklı dersleri eklemek istemesi ile biliniyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box