Kripto HaberleriBitcoinMilli İstihbarat Teşkilatı'nın Yakaladığı MOSSAD Casuslarında Bitcoin (BTC) İzi!

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Yakaladığı MOSSAD Casuslarında Bitcoin (BTC) İzi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

200 kişiden oluşan bir Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ekibi kısa süre önce inanılmaz bir operasyona imza attı.

Anadolu Ajansı gibi kaynakların aktardığı bilgilere göre toplamda 1 yıl boyunca izlenen 15 ajandan 15 tanesi yakalandı. MOSSAD ajanı olduğu tespit edilen 15 ajanın, İsrail muhaliflerini takip ettiği ve Türkiye’nin bunlara nasıl davrandığını raporlayıp bilgi aktardığı belirtilmekte.

Arap kökenlilerin de aralarında bulunduğu casus ekibinin 3’er kişilik ekiplere ayrıldığı ve toplamda 5 hücre evi oluşturduğu vurgulanıyor. Uluslararası casusluk suçundan tutuklanan ve her adımları gölge gibi takip edilen casuslar, takip edilmenin önüne geçmek için ise ya nakit para ile ödeme aldı ya da Bitcoin kullandı.

Bitcoin İle Ödeme Aldılar

ODATV tarafından aktarılan bilgilere göre 15 MOSSAD ajanının Moneygram ve Western Union gibi araçlara ek olarak Bitcoin de kullandığı görülüyor. Canlı kurye sistemi ile nakit para taşıması da yapan ajanlar, yurtdışına havale yapmak veya havale almak için ise ya BTC ya da kuyumcuları kullandı.

Lider kripto para birimi BTC’nin bu tip kullanımlarının olması eleştiri almasına yol açsa da BTC ödemelerinin tespit edilmesi aslında bunun sanıldığı kadar iyi bir gizlilik yöntemi olmadığını gösteriyor.

Dark net gibi platformlardaki suçluların ise bu sebeple yavaş yavaş Monero gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerini kullanmaya başladığı biliniyor. MOSSAD casuslarının Türkiye’deki faaliyetleri için BTC ödemesi almış olması ise regülatörlerin dikkatini buraya çekebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları