BitcoinHaberler

Milo 30 Yıllık Bitcoin İpotek Kredisi Sunuyor!

Ünlü fintech şirketi Milo, Bitcoin ipoteği hizmetiyle bir ilke imza atacak.

Artık gayrimenkul alımlarında da yeni bir döneme girilmiş durumda. Bundan böyle alıcılar kripto ipotek yöntemiyle gayrimenkul satın alabilecekler!

Miami merkezli fintech startup’ı Milo‘nun bir ilke imza atarak getirdiği “kripto ipoteği” sayesinde dijital varlıkların kullanım alanları bir kat daha artmış olacak.

Şu anda, sadece Bitcoin‘i (BTC) teminat olarak kullanmak isteyen müşteriler için geçerli olan ipotek kredisi, 30 yıllık bir vadeye sahip. Hem Amerikalı hem de uluslararası müşterilerin yararlanabileceği yöntem için tek yapılması gereken ABD Milo’nun web sitesine girmek. Söz konusu sitede sizi şu ifadeler karşılıyor:

Kripto ipotek; kripto paranızı ipotek almaya hak kazanmak için peşinat karşılığında satmak yerine size gayrimenkule yatırım yapmak için kripto varlıklarınızı kullanma imkanı sağlar.

Söz konusu hizmetin önümüzdeki aylarda bekleme listesindeki başvuru sahiplerinin çoğuna sunulması bekleniyor. Öte yandan Milo, erken erişim aşaması kapsamında şimdiden bazı krediler verdiğini dile getiriyor. Ne var ki bir krediyi güvence altına almak için ne kadar BTC’ye ihtiyaç duyulacağı ya da dijital varlığın volatilitesini dengelemek için gereken aşırı tahsil etme seviyesinin ne olduğu hala belirsizliğini koruyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre yabancı uyruklulara yönelik diğer ipotek çözümü şimdiden milyonlarca dolar kredi vermiş durumda ve 63’ten fazla ülkeden başvuru gelmiş halde.

17 Ocak’taki Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda konuşan ve Bitcoin yanlısı tavırlarıyla tanınan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ise kripto ipoteğinin ABD’nin Bitcoin ekosistemindeki hakimiyetini ilerletmede “çığır açan bir başarı” olacağını belirtti.

Milo, Kripto İpoteği Konusunda Tek Örnek Değil!

Milo bu anlamda bir ilke imza atmış olsa da kripto ipoteği fikri aslında daha önceden başka bir şirketin -United Wholesale Mortgage- radarına takılmıştı. Ağustos 2021’de ETH ve BTC ile kripto ipotek geri ödemeleri için pilot program başlatan United Wholesale Mortgage düzenleyici belirsizlikler nedeniyle planlarını askıya almıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu