Bitcoin

Milyarder Mike Novogratz Bitcoin Fiyatının Güncel Durumunu Değerlendirdi!

Kripto para yanlısı milyarderlerden biri olan Mike Novogratz, Bitcoin fiyatına dair güncel yorumunu paylaştı.

Galaxy Digital CEO’su milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, Bitcoin’in son yükselişi ile birlikte hisse senedi piyasasından ayrıştığına dair açıklamalara dair dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

“Bitcoin Fiyatının Performansının Hisse Senedi Piyasalarından Ayrıştığını Söylemek İçin Henüz Erken”

Novogratz, KBW’nin fintech konferansında Perşembe günü şunları söyledi:

“Eğer iki ya da üç hafta içerisinde Bitcoin fiyatının 45.000 doların üstüne çıktığını ve hisse senedi piyasalarının durağan kaldığını ya da düştüğünü görürseniz asıl o zaman farklı bir şeyler yaşıyoruz demektir. Korelasyonun sona erdiğini söylemek için bir hafta yeterli bir zaman değil.”

Bitcoin fiyatı, Rusya Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle insanların kripto paralara yöneleceğine dair spekülasyonların azalması ile birlikte son dört gündür ilk kez kayıp yaşadı. Son 24 saatte %4.27 kayıp yaşayan BTC, bu yazının yazıldığı anlarda 42.070 dolardan işlem görüyor.

BTC ile S&P 500 Arasındaki Korelasyon 0.51 Seviyesinde Bulunuyor

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası olan BTC, son aylarda ABD hisse senedi piyasalarının performansıyla son derece paralel bir tablo çiziyordu. Buna rağmen S&P 500 ile BTC arasındaki 50 günlük korelasyon düzeyi Perşembe günü 0.51 seviyesine çıktı. Bu seviye, bu yıl yaşanan 0.64 seviyesinden halen düşük seyrediyor.

Diğer kripto para analistleri de BTC’nin bir dönüm noktasında bulunduğuna dair açıklamalar yaptı. Piyasa analizi şirketi NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Mevcut korelasyonun ayrışmak için bir fırsatı var. BTC fiyatı kısa vadede halen riskli bir varlık gibi davranabilir ancak uzun vadede güvenli liman görevi görecektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu