blank
Bitcoin

Milyarder Fon Yöneticisi Duyurdu: Bitcoin’de Bu İşareti ve Fırsatı Kaçırmayın

Dan Tapiero, Bitcoin için alım sinyali geldiğini vurguladı.

Uzmanlarca geleceğin finans dünyasının merkezine yerleşeceği iddia edilen Bitcoin (BTC), son 5 günde ise oldukça sert şartlardan geçti. BTC fiyatı 65.000 dolar seviyelerinden 47.000 dolar seviyelerine kadar düşerek bireysel yatırımcıların paniğini katladı. Bu durum ise ünlü bir fon yöneticisine göre sadece alım fırsatından ibaret olabilir.

Bitcoin, basın saati itibarıyla 54.000 dolar bandında tutunmaya çalışıyor ve 55.000 dolara yükseliş yaşandıktan sonra gelen Elon Musk haberi durumu değiştirdi. Tesla’nın BTC rezervlerinin %10’unu satması piyasada korku etkisi yaratsa da Musk kişisel olarak BTC satmadığını vurguladı.

İlgili Haber  Son Dakika! Tesla İlk Çeyrekte 272 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Sattığını Açıkladı!

Bitcoin İçin Alım Sinyali

Milyarder fon yöneticisi Dan Tapiero ise bu olaya değinmeden genel olarak Bitcoin grafiği üzerinden önemli bir açıklama paylaştı. Tapiero şu an yaşanan düşüşün oldukça nadir görülen ve TD Sequential indikatörü temelli bir alım sinyali olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz bu sinyalin Mart 2020 döneminde dibin görüldüğü anlarda geldiğini belirten analist, bu yıl hala 100.000 doların görülebileceğini de vurguladı.

Dan Tapiero daha önce de Bitcoin hakkında yaptığı önemli analizleri ve tutarlı ifadeleri ile tanınmıştı. Tapiero’nun şimdi de güvenilir TD inidikatörünü kaynak göstererek yaptığı bu açıklama trendin devam ettiğine işaret ediyor. Bitcoin teknik analizine göre ise BTC/USD paritesinin kısa vadede 55.000 doların üzerine çıkması gerekiyor. BTC için asıl direnç noktası ise 58.000 dolarda yer almakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu