AnalizHaberlerKripto Para

Milyarder Mike Novogratz Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi: “Düşüş Daha Bitmedi…”

Bitcoin yanlısı milyarder yatırımcı Mike Novogratz, son yaşanan düşüşün ardından kripto para piyasasını değerlendirdi.

Galaxy Digital CEO’su, fon yöneticisi ve yatırımcı Mike Novogratz, CNBC’ye yaptığı açıklamasında mevcut piyasa koşullarını ve kripto para piyasasını değerlendirdi.

“Kripto Para Piyasasında Düşüşün Devamı Gelebilir”

Novogratz, NASDAQ’ta bir dip daha beklediğini ve bu düşüşün kripto piyasasını da büyük ihtimalle etkileyeceğini söyledi.

Finans piyasalarında bir dip noktası daha beklediğini söylemesinin yanı sıra Novogratz, düşüşün “yumuşak bir iniş” olmayacağını çünkü piyasanın henüz 50 baz puanlık faiz artışını ve hisse senetleri gibi riskli varlıklardan büyük çıkışı yaşamadığını iddia etti.

Bununla birlikte kripto para piyasasında ise Bitcoin dünden bu yana %10’dan fazla değer kaybetti ve faiz artırımından sonra yaşanan fiyat artışının tamamını eritti.

Buna ek olarak yatırımcılar dijital varlıklar piyasasında büyük kayıplar yaşadı ve 400 milyon dolarlık long ve hatta short pozisyonları piyasadaki yüksek volalite periyodundan dolayı likidite oldu.

Novogratz Birbiriyle Çelişen Tahminlerde Bulunuyor

Bitcoin yanlısı açıklamalarıyla dikkat çeken Novogratz, Mart ayı sonunda yaptığı açıklamasında ise kripto paraların bu yılın sonuna kadar ralli yaşaması halinde şaşırmayacağını söyleyerek daha pozitif bir demeç vermişti.

Bununla birlikte uzun vadeli olarak boğa lehine görünüm verse de Novogratz’ın kripto piyasasının önümüzdeki haftalarda ve aylarda göstereceği performans hakkında şüpheleri bulunduğu anlaşıldı. ABD’de hisse senedi ve diğer riskli varlıklar faiz artırımı ile birlikte düşüş trendine girdi.

Novogratz, yılın sonuna kadar yaşanacak rallinin kripto adaptasyonu sayesinde başlayacağına inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

At yalani s inanani namık kemall


Başa dön tuşu