binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMilyarder Yatırımcı Cathie Wood, Bitcoin'in Neden Yükseldiğini Açıkladı

Milyarder Yatırımcı Cathie Wood, Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Açıkladı

Bitcoin Spot ETF ürünü de bulunan Ark Invest'in CEO'su Cathie Wood, BTC fiyatının yükselişini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in (BTC) büyük yükselişini dünya genelindeki ulusal para devalüasyonlarına bağladı. Bitcoinson 12 ayda %130’un üzerinde şaşırtıcı bir artış göstererek geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 dolara ulaşmıştır Bu artış, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki spot Bitcoin ETF’lerinden gelen bir talep dalgasıyla aynı zamana denk geldi.

CNBC’ye verdiği bir röportajda Wood, Bitcoin’i “haydut rejimlere ve korkunç mali ve parasal politikalara karşı bir sigorta poliçesi” olarak tanımlayarak farklı bir açıklama sundu. Wood, “Dünya genelinde başka şeyler de oluyor. İnsanların hakkında konuşmadığı para devalüasyonları gerçekleşiyor” dedi.

Wood, Nijerya nairasının son dokuz ayda %50 ila %60 oranında değer kaybettiğinin altını çizdi. Wood ayrıca Mısır’ın yakın zamanda %40 oranında devalüasyona gittiğine ve Arjantin’in devam eden devalüasyonuna da dikkat çekti. “Bence devalüasyona karşı bir korunma, satın alma gücü ve servet kaybına karşı bir korunma, güvenli bir kaçış gerçekleşiyor” diye ekledi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: FED Başkanı Powell Konuşuyor! İşte Tüm Satır Başları - Faiz İndirimi Geliyor Mu?

İki hafta önce Wood, Bitcoin için 1,5 milyon dolarlık iddialı fiyat hedefini yinelemiş ve Bitcoin’i “finansal süper otoban” olarak nitelendirmişti. Wood, “Bunu geçen yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde de gördük, bölgesel bankalar çöktü, Bitcoin %40 arttı” diye hatırlattı. Bitcoin’in karşı taraf riski taşımadığını, bu nedenle hem riskli hem de risksiz bir varlık olduğunu belirtti. “Yunanistan Euro’yu terk etmekle tehdit ederken 250 dolardan BTC aldığımızı hatırlıyorum” diye anımsattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail