binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiSıcak Gelişme: FED Başkanı Powell Konuşuyor! İşte Tüm Satır Başları - Faiz...

Sıcak Gelişme: FED Başkanı Powell Konuşuyor! İşte Tüm Satır Başları – Faiz İndirimi Geliyor Mu?

FED Başkanı Jerome Powell, yaptığı açıklamasında ABD ekonomisinin genel durumunu ve faiz kararlarını ele aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED Başkanı Jerome Powell şu anda Stanford Graduate School of Business’ta yaptığı konuşmada ekonomik görünüme ilişkin bir güncelleme yaptı ve temkinli ve dengeli bir yaklaşımı vurguladı.

Powell, FED’in enflasyon konusunda daha fazla güven oluşana kadar herhangi bir faiz indirimine gitmeyi öngörmediğini belirtti. Son enflasyon verilerinin geçici bir artıştan daha fazlası olup olmadığını söylemek için çok erken olduğunu kaydetti. FED, politika faizinin bu döngü için muhtemelen zirvede olduğuna inanmaya devam ediyor.

Powell’a göre ABD ekonomisi güçlü büyüme ile sağlamlığını koruyor. Ancak, işten ayrılmalar, açık işler, işveren ve işçi anketleri ve ücret artışında devam eden kademeli düşüş verilerinde görüldüğü üzere işgücü piyasası yeniden dengeleniyor. İstihdam artışları ve enflasyona ilişkin son verilerin beklenenden daha yüksek olmasına rağmen Powell, bunların genel tabloyu önemli ölçüde değiştirmediğini vurguladı.

İlgili Haber  Ayı Analisti il Capo, Bitcoin, AVAX ve Altcoinlerin Genelinde Yaşanmasını Beklediği Senaryoyu Açıkladı

FED, gelen verilerin politika kararlarına rehberlik etmesine izin vererek ölçülü bir yaklaşım benimsiyor.

İklim değişikliği konusunda Powell, FED’in banka denetleyicisi olarak dar bir rolü olduğunu ve bunun zaman içinde iklimle ilgili finansal riskleri de içermesinin muhtemel olduğunu açıkladı.

Olumlu görünüme rağmen Powell geleceğin hala oldukça belirsiz olduğunu kabul etti. FED, açıklamaya göre görev alanının her iki tarafında da risklerle karşı karşıya, ancak bu riskler daha iyi bir dengeye doğru ilerlemeye devam ediyor.

Powell’a göre ekonominin merkez bankasının beklediği şekilde gelişmesi halinde, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) katılımcılarının çoğu bu yılın bir noktasında politika faizini düşürmeye başlamayı uygun görüyor. Ancak bunun için FED’in enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde %2 hedefine doğru ilerlediğine dair daha fazla güven duyması gerekiyor.

Konuşmanın devamında Powell’ın açıklamaları şöyle devam etti:
Para politikasının işe yaradığını düşünüyorum.

Faizleri çok erken düşürmenin yanı sıra çok uzun süre beklemenin de riskleri var.

Enflasyonun tersine dönerek yükseleceğini sanmıyorum.

Çok erken hareket etme riski gerçekten oldukça yıkıcı olur.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail