Kripto HaberleriHaberlerMilyarder Yatırımcı Mark Cuban, Kripto Para Yatırımcılarına Kritik Tavsiyeler Verdi!

Milyarder Yatırımcı Mark Cuban, Kripto Para Yatırımcılarına Kritik Tavsiyeler Verdi!

Takip et

Milyarder girişimci ve yatırımcı Mark Cuban, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarında kripto paralar hakkında konuştu.

“Önemli Olan Gürültüyle Sinyali Birbirinden Ayırmak”

Cuban, kripto paraların sağladığı yararlardan bahsetti ve kripto yatırımlarıyla ilgili asıl zor meselenin “piyasadaki gürültüyle sinyalleri birbirinden ayırmak” olduğunu iddia etti.

Kriptoların sağladığı farklı yararlardan bahseden ünlü girişimci, Bitcoin’in “altına alternatif” gibi olduğunu, Ethereum’un ise “farklı uygulamaların inşa edilebileceği bir programlama diline sahip olduğunu” belirtti.

Konuyla ilgili olarak Cuban şunları söyledi:

“Kripto paralara yatırım konusu diğer her şeye yatırım konusundan farklı düşünülmemeli. Bu ürünün tüketicilere ve işletmelere sağlayabileceği bir hizmeti var mı? Buna cevabın evetse yatırım yapabilirsin. Ancak cevabın hayırsa yatırım yapmazsın.”

Cuban ayrıca kripto varlıklara yatırım yapmanın zorluğunu açıkladı ve bu sektörün mevcut durumunu internet ile ilgili hisse senetlerinin erken dönemine benzetti:

“1995 yılında internet şirketleri yalnızca bir web sitesi ile halka açıldıklarında insanlar bu web siteleri var olduğu için yatırım yaptı. Buna benzer bir durumu kripto paralarda da görüyoruz. Eğer bir kripto tokeninin ya da uygulamasının gerçekten de değere ve kullanım alanına sahip olduğunu düşünüyorsanız buna araştırıp yatırım yapabilirsiniz.

“Yatırımcıların Piyasaya Döneceğini Düşünüyorum.”

Cuban ayrıca son zamanlarda piyasada yaşanan dalgalanmalar ile de konuştu:

“Piyasalar haberlere ya da beklenen haberlere karşı aşırı tepki verir ve aşırı düzeltme yapar. Bu durum özellikle de büyük yükselişlerden sonra gelir. Çünkü spekülatörler ve yatırımcılar karlarını korumak ister, bu yüzden nakite geçerler.

Ancak gerçek şu ki, para koyulabilecek başka pek iyi seçenekler yok. Bu yüzden her ne kadar şu sıralar durgun olsa da insanların piyasaya yeniden döneceğini düşünüyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları