Ethereum

Milyarderin Etherereum (ETH) Cüzdanı Bulundu: Hangi Altcoinlere Yatırım Yaptı?

Mark Cuban'ın Ethereum tabanlı projelere yaptığı yatırım ortaya çıktı.

Dünyanın en ünlü girişimcilerinden olan ve NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, aynı zamanda bir DeFi yatırımcısı çıktı. Lider kripto para birimi Bitcoin’i sık sık eleştiren Cuban’ın Ethereum cüzdanının bulunması yatırım yaptığı kripto paraların ortaya çıkmasını sağladı.

Bitcoin Değil, DeFi Yatırımı Yaptı

Bu cüzdanın ortaya çıkartılmasında kritik rol oynayan kişinin ise The Block araştırmacısı Steven olduğu görülüyor. Steven, NFT projesi Rarible’a yaptığı katkıyı paylaşan Cuban’ın transferlerini izleyerek asıl cüzdanını tespit etmeyi başardı.

Mark Cuban da bu açıklamaya yanıt vererek “birçok shitcoin yatırımı yaptığını” vurguladı. Peki Cuban’ın cüzdanında hangi DeFi projeleri yer alıyor?

Ünlü milyarderin Ethereum tabanlı üç projeye yatırım yaptığı görülmekte. Bunlar sırasıyla Open Governance Token, HYVE ve MASQ olarak ortaya çıkmış durumda.  Cuban’ın bu üçüne yaptığı toplam yatırım ise yarım ETH’in biraz üzerinde. Yine de 2020 yılının başlarında sadece 130 dolarlık BTC yatırımına sahip olduğunu belirten birisi için 600 dolarlık DeFi yatırımı kesinlikle gelecek vaat ediyor.

HYVE, Yükselişe Geçti

OPEN nispeten tanınan bir proje olsa da Cuban’ın yatırım yaptığı HYVE ve MASQ tam bir muamma olarak görülüyor. Ön satışı aylar öncesinden yapılan HYVE, kısa sürede sessiz sedasız %300 üzerinde artış elde etti. MASQ ise henüz kayda değer bir yükseliş verisine sahip değil.

Cuban’ın açıklaması sonrasında MASQ yerinde sayarken HYVE fiyatının %40 yükseliş elde ettiği görülmekte. OPEN ise son 24 saat içerisinde %10 düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu