Kripto HaberleriBitcoinMilyoner Kevin O’Leary, Bitcoin Yasaklanabilir mi? Sorusuna Cevap Verdi

Milyoner Kevin O’Leary, Bitcoin Yasaklanabilir mi? Sorusuna Cevap Verdi

Takip et

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından küresel piyasalar etkilenmiş ve petrol fiyatları ile enflasyon oranları uzun bir süredir görülmeyen seviyelere gelmişti. Bu tür bir ortamda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların nasıl ilerlediğini anlamak önem taşıyor.

Bununla birlikte küresel çapta hükümetler ve finansal kuruluşlar kripto paraların yasaklanıp yasaklanmasını tartışıyor. Buna ek olarak uzun vade için bu kripto varlıkların gerçekçi fiyat hedeflerinin de ne olduğuna dair tartışmalar devam ediyor.

“BTC Yasağına İhtimal Vermiyorum”

Milyoner yatırımcı Kevin O’Leary, Kitco News ile yaptığı röportajında Bitcoin ve diğer kripto paraların yasaklanacağına dair artık herhangi bir tehlike bulunmadığını iddia etti:

“Finansal hizmetler ve ödeme sistemleri için yeni teknolojiler geliştirme açısından başarılı olması muhtemel Bitcoin ve diğer varlıkların yasaklanacağına ihtimal vermiyorum.”

Bitcoin Yasağının İhtimal Dahilinde Olduğunu Düşünenler de Var

O’Leary’nin açıklamasının aksine, risk fonu yöneticisi ve R. G. Niederhoffer Capital Management kurucusu Roy Niederhoffer, BTC için yasaklanma ihtimalinin tamamen ortadan kalkmadığını belirtti.

Niederhoffer, yatırımcılara bir dönem ABD’de altının bile vatandaşlar tarafından bulundurulmasının yasaklandığını hatırlattı:

“Bitcoin’in yasaklanması ihtimali sıfırlanmadı. ABD dahil birçok ülkede geçmişte altın sahibi olmanın yasaklandığı dönemler yaşanmıştı. Bununla birlikte BTC’nin yasaklanması için küresel şartların bir kaos içerisinde olması ve BTC’nin daha da değerlenmesine neden olacak bir hiperenflasyon durumunun yaşanması gerekiyor. BTC’nin yasaklanması için insanların kesinlikle BTC satın almak isteyecekleri bir zaman dilimi oluşmalı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

ABD yasaktan söz ediyorsa demekki milletin elinden bitcoinleri ucuza kapatmak istiyor.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları