NFT

Milyonlarca Dolarlık NFT’ler, Donduruldu: Kendi NFT’lerini mi “Çaldı?”

Opensea, 16 Bored Ape NFT'sini dondurdu.

2021’in sonu yaklaşırken kripto para sektöründe oldukça olağanüstü gelişmeler yaşanmaya başladı.

Özellikle kripto para vergisi ile bağlantılı olduğu düşünülen bazı hareketler ise birçok yatırımcının bile hayret etmesine neden oldu. Bunların en günceli ise bir NFT koleksiyoncusundan geldi.

Kendi NFT’lerini mi Çaldı?

New York içerisindeki Ross+Kramer sanat galerisi ile bağlantılı olan Toddkramer.eth isimli Ethereum cüzdanı ve bunun arkasındaki kişi, olayın başrolünde yer alıyor.

Bütün olaylar ise 30 Aralık tarihinde Todd Kramer’in çalıntı ihbarı yapması ile başladı.

Kramer, ilgili tweeti şu an silmiş olsa da o tarihte yaptığı açıklamada çalınan NFT’leri şöyle duyurdu:

@gidwellsoon, @tob_opensea, @1mmy, hacklendim. Lütfen yardım edin.

Ape 2771
Ape 6416
Ape 1623
Ape 1708
Ape 8214
Ape 7528
Ape 9988
Ape 9410

Mutants 25057
Mutant 11177
Mutant 28752
Mutant 24718
Mutant 2436
Mutant 9278
Mutant 2434

Clonex 6801″

Elindeki NFT’lerin numaralarını söyleyip, OpenSea’nin yöneticilerini etiketleyen ünlü isim, bunların dondurulmasını talep etti ve aslında bunu elde etti.

OpenSea, merkezi yönetim sayesinde NFT’leri direkt olarak dondurabiliyor. Bu her ne kadar bazı yatırımcıları korkutsa da OpenSea’nin regülasyon açısından bunu yaptığı vurgulanmakta.

Toplam değeri 2,2 milyon dolar olan bu NFT’lerin dondurulması gerçekleşse de topluluk şu an Todd Kramer’i kendi NFT’lerini çalmakla suçluyor.

Kullanıcılar bu çalınma olayının tam da vergi beyan etme gününden birkaç gün önce gerçekleşmesine tepki göstererek bunu ilginç bulduklarını vurguladı.

Buna rağmen mevcut ABD vergi kanunlarına göre çalınma, vergi yükümlülüğünden kaçılabilecek bir sebep değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu