binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinMina (MINA) Geliştiricileri, Büyük Bir Güncellemenin Yakında Piyasaya Sürüleceğini Bildirdi

Mina (MINA) Geliştiricileri, Büyük Bir Güncellemenin Yakında Piyasaya Sürüleceğini Bildirdi

Katman-1 blockchain ağı Mina (MINA) geliştiricileri, yaptıkları paylaşımda büyük bir güncellemenin yakın olduğunu söylediler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mina, geliştiricilere göre mainnet’ine güçlü zero-knowledge (ZK) akıllı sözleşmeleri getirecek yeni bir büyük güncellemeyi duyurdu.

Mina altcoin topluluğu tarafından önerilen ve oylanan güncelleme, geliştiricilerin ifadesine göre güvenli, verimli ve programlanabilir zkApps oluşturmalarını sağlayacak.

ZK akıllı sözleşmeleri, giriş ve çıkış bilgilerini paylaşmadan işlemleri doğrulamak için ZK kanıtlarını kullanan yeni bir akıllı sözleşme türü.

Yeni güncelleme, Mina’nın protokolüne aşağıdakiler gibi birkaç temel özellik getirecek:

  • Bir öncekinden daha hızlı ve daha evrensel olan yeni bir kanıt sistemi olan Kimchi’den gelişmiş güvenlik ve verimlilik.
  • Supercharged ödüllerinin kaldırılması – Mainnet’in ilk aşamalarında staking’in benimsenmesini artırmak için geçici bir teşvik.
  • o1js ile daha kolay zkApp programlanabilirliği – Daha önce ZK akıllı sözleşmeleri yazmak için bir TypeScript kütüphanesi olan “SnarkyJS” vardı.
İlgili Haber  Verilere Göre Kripto Para Piyasasının Yüzde 90'ını Sekiz Kripto Borsası Domine Ediyor

Güncelleme şu anda dört parçaya bölünmüş olan Testworld Mission 2.0’da test ve denetimden geçiyor. İlk iki bölüm olan zkApp End-to-End (E2E) Testi ve Dış Güvenlik Denetimi halihazırda tamamlandı. Kalan iki bölüm olan Protokol ve Performans Testi ile “Yaklaşan Yükseltme için Hazırlık” çalışmaları ise devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail