HaberlerXRP

MoneyGram’dan Şaşırtan Karar: Ripple (XRP) Kullanmayacak

MoneyGram yeni hizmeti için Visa ile anlaştı.

Yakın bir zamanda MoneyGram tarafından yapılan açıklamayla müşterilerine gerçek zamanlı para gönderme hizmeti sunulacağı ilan edilmişti.

“FastSend” isimli hizmet sayesinde özel bir web sitesi üzerinden veya mobil uygulamadan herhangi bir telefon numarasına anlık para gönderimi sağlayacak hizmet için Ripple’ın Blockchain teknolojisinden yararlanılmaması şaşkınlık yarattı.

Bilindiği gibi Ripple’ın 300’ü aşkın ortağı arasında dev havale ve ödeme şirketi MoneyGram da bulunuyor. Hal böyleyken söz konusu hizmet için Ripple (XRP) değil de Visa’nın DOCT (Doğrudan Orijinal Kredi İşlemi) isimli hizmetinin tercih edilmiş olması tepki çekmiş olsa da MoneyGram COO’su Kamila Chytil söz konusu hizmet için Blockchain teknolojisinden yararlanmadıklarını ancak Ripple ile başka alanlarda yoğun şeklide çalıştıklarını ifade etti.

Chytil ayrıca, Ripple’ın isteğe bağlı likidite (ODL) ürününü kullandıklarının ve Ripple sayesinde işletme sermayesi ihtiyaçlarını azaltmayı başardıklarının altını çizdi.

Kamila Chytil Ripple’dan övgüyle bahsederek Blockchain’i global sınır ötesi ödemelerin ve para aktarımlarının geleceği olarak gördüğünü dile getirdi ve kripto varlıkların itibari para birimlerinin teslim sürelerini kısaltma özelliğini takdir ettiğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu