HaberlerXRP

MoneyGram’ı Düzlüğe Çıkaran Ripple (XRP) Olmuş

MoneyGram Ripple'dan bu zaman dek milyonlarca dolarlık yardım almış.

Bilindiği gibi Ripple şirketi 2018 yılının Ocak ayında XRP’yi ödeme sistemine entegre etmek amacıyla Moneygram’la anlaşmıştı ve ardından 2019’un Haziran ayında sınır ötesi ödemeler ve kripto paralarla gerçekleştirilen döviz anlaşmalarıyla alakalı bir ortaklığa gidilmişti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aracılığıyla elde edilen raporlara göre global havale piyasasının önde gelen isimlerinden MoneyGram, Ripple ile yapmış olduğu ortaklık sayesinde yaklaşık 324 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Aslında giderek zarar uğrayan MoneyGram şirketini Ripple’ın kurtardığını söylemek mümkün çünkü elde edilen rapor sonuçlarına bakılırsa MoneyGram’ın üst üste 5. defa hiç kazanç sağlayamadığı görülüyor.

Özellikle 4. çeyrek kar raporunda da belirtildiği üzere 11 milyon doların üzerinde zarar eden şirket, düzlüğe çıkmasını Ripple’ın alt yapısını kullanmasına borçlu desek çok da yanlış olmaz. XRP yatırımcılarının hiç hoşuna gitmese de MoneyGram’a böylesine yüklü bir yardımda bulunan Ripple, şimdilik konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil ve dahası MoneyGram cephesinden de söz konusu yardımların nereye kullanıldığı konusunda herhangi bir bilgi paylaşımı da yapılmadı.

Şu da var ki söz konusu yardımlar Ripple şirketinin elinde bulundurduğu XRP’leri herhangi bir açıklama yapmaksızın kendi istekleri doğrultusunda kullandığı da ortaya çıkmış oldu. Bu durum birçoklarına göre Ripple’ın hala devam eden XRP’nin menkul bir değer olup olmadığıyla ilgili davasının şirket aleyhinde sonuçlanmasına yol açabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu