binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMt.Gox 230 milyon dolarlık Bitcoin daha bozdurdu

Mt.Gox 230 milyon dolarlık Bitcoin daha bozdurdu

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bazı sıkıtılar dolayısıyla kapanan ve kayyum atanan kripto para borsası Mt.Gox, rezervinde bulundurduğu Bitcoin ve Bitcoin Cash’leri satmasıyla gündemden düşmüyor.

Şirketin batması ile atanan kayyum, müşterilerin kayıplarını telafi etmek için dönem dönem ciddi satışlar yapıyor ve piyasanın altını üstüne getiriyor. Bloomberg’de yer alan habere göre Mt. Gox kayyumu 230 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash bozdurduğunu duyurdu.

Şirkete atanan kayyum Nobuaki Kobayashi yaptığı açıklama ile 7 Mart’ta kararlaştırılan “10. alacaklılar” kapsamında bu satışın yapıldığını ifade etti. Geçtiğimiz 4 aylık süreçte ise Mt. Gox yaklaşık 400 milyon dolarlık BTC bozdurduğunu bildirmişti. Elinde bu kadar fazla BTC bulunduğu için “balina” olarak tarif edilen Kobayashi’nin yaptığı her hareket yatırımcılar tarafından dikkatle izleniyor.

Mt. Gox her ne kadar bir zamanlar Japonya’nın en büyük kripto para borsası olsa da aldığı saldırılar ile bünyesindeki 850.000 Bitcoin’i hackerlere kaptırmış ve batış sürecine girmişti. Piyasa bu olay üzerine o dönem çok ciddi sorunlar yaşasa da bu olumsuz etkileri hala görebilmek mümkün. Çünkü Mt. Gox’un bünyesindeki kripto paralar bitmiş değil ve her dönem belli aralıklarla ciddi satışlar ile piyasanın dengesini bozuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail