coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinNansen Analistler 2024 Yılı Öngörülerini Paylaştı! Bitcoin ve Kripto Paralar İçin En...

Nansen Analistler 2024 Yılı Öngörülerini Paylaştı! Bitcoin ve Kripto Paralar İçin En Olası Senaryoyu Açıkladı!

2024 yılında dair öngörülerini paylaşan Nansen analistleri, kripto para fiyatlarının 2024'te pozitif seyretmesinin daha yüksek bir olasılık olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin 45.000 dolar üzerinde kalmaya devam ederken pek çok analist ve araştırma şirketi BTC fiyatının artmaya devam edeceğini düşünüyor.

Bu noktada son tahminler kripto para analiz şirketi Nansen‘den geldi.

2024 yılında dair öngörülerini paylaşan Nansen analistleri, kripto para fiyatlarının 2024’te pozitif seyretmesinin daha yüksek bir olasılık olduğunu söyledi.

Ancak yine de yatırımcıların tedbirli olmaya devam etmesi konusunda uyaran analistler 2024’te yaşanabilecek olasılıkları sıraladı.

“Birinci Olasılık: Enflasyon Düşüşü ve Bitcoin Yükselişi”

Makroekonomik tablo ve kripto paralara ilişkin ilk senaryonun “Yumuşak İniş” olduğunu belirten Nansen analistleri en olası senaryonun bu olduğunu söyledi.

“Bu senaryoya göre işsizlik oranlarında bir artış olmaksızın enflasyon %2’ye düşecek.

BTC bu durumda önceki ATH’ye ulaşacak yada %20- %50 arasında bir artış yaşayacak.

Bitcoin ve kripto para fiyatları giderek bu senaryoyu yansıtıyor.”

“İkinci Olasılık: Enflasyon Yeniden Hızlanması”

Piyasanın bu senaryoyu beklemediğini belirten analistler, bu senaryo gerçekleşirse Bitcoin‘in 2021-2022’nin en düşük seviyelerini tekrar ziyaret edilebileceğini söyledi.

Analistlere göre bu senaryonun gerçekleşme ihtimali %10-20 arasında.

“Üçüncü Olasılık: Resesyon”

Bu senaryonun gerçekleşmesinin düşük olduğunu ancak düşük olsa da olasılıklar arasında hala yer aldığını belirten analistler resesyon gerçekleşirse BTC fiyatlarında %60’lık bir düşüş yaşanabileceğini söyledi.

“Resesyon düşük bir olasılık, ancak yine de bir olasılık.”

Analistler ayrıca Çin ekonomisinin durumunun, Ukrayna çatışması gibi jeopolitik çatışmaların sonuçlarının ve ABD Başkanlık seçimlerinin bu üç senaryoyu etkileyebileceğini de ekledi.

Son olarak DEX‘lere olan ilginin giderek artacağını da belirten Nansen analistleri, DEX’lerin daha baskın olmasını bekliyor.

“2024’ün DEX yılı olmasını bekliyoruz ve Binance diğer önde gelen CEX’ler pazar payını kaybederken, Coinbase gibi daha sıkı denetlenen CEX’ler pazar payı kazanmaya devam edecek.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail