BitcoinHaberler

Nayib Bukele “Bitcoin Sömürgeciliği Düzeltiyor!”

El Salvador Bitcoin destekli tahvilleri ihraç etme yolundayken Devlet Başkanı Bukele, eleştirilere yanıt verdi.

El Salvador Bitcoin destekli tahvillerin ihracını biraz daha ertelerken Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin destekli “Volkan Tahvilleri” girişiminin “dünyayı biraz daha zorlaştıracağını” ve doların üstünlüğünü sona erdireceğini tweetledi:

Bukele’nin bu tweeti tam da El Salvador hükumetinin elverişsiz piyasa koşullarını gerekçe göstererek “Volkan Tahvilleri” ihracını ertelediği gün atıldı.

Bilindiği gibi El Salvador, 15-20 Mart tarihlerinde Bitcoin destekli tahvilleri ihraç etmeye başlamayı planlamıştı ancak bu şimdilik eylül ayına ertelenmiş görünüyor. Ne var ki Bukele yine de bu durumun ABD dolarının üstünlüğünü ciddi şekilde baltalayacağını düşünüyor.

“Bitcoin Sömürgeciliği Düzeltir!”

Öte yandan “Volkan tahvillerine yatırım yapın ve dünyayı polis için biraz daha zorlaştırın!” diyen Bukele, Bitcoin’in sömürgeciliği düzelteceğini ilgili tweetinin sonuna eklemeyi de ihmal etmedi.

Bununla birlikte Bukele’nin ABD dolarına yönelik eleştirileri önde gelen İngiliz gazetesi The Telegraph’ın dünyanın El Salvador’un tuhaf Bitcoin deneyinden korkması gerektiğini konu aldığı bir makalesine doğrudan bir yanıt niteliği taşıyor.

Söz konusu makale; kripto para biriminin merkezi olmayan doğasıyla, bireylerin ve ülkelerin uluslararası gözetim olmadan para toplamasına izin vermesi ve böylece “dünyayı polis için biraz daha zor hale getirerek giderek tehlikeli hale gelmesini konu alıyordu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu