Haberler

New York’ta Kripto Paralar Denetlenecek

Clyde: Çalışmalara başlayacaklar.

New York Eyaleti meclis üyelerinden ve İnternet ve Yeni Teknolojiler Alt Komitesi üyelerinden birisi olan Clyde Vanel, kripto paraların denetlenmesi, kripto para çalışmalarının hızlıca yapılabilmesi ve olası tehditlerin önlenmesi için eyalet yetkilileri olarak ekip kurduklarını ve kurdukları bu ekibin bu haftadan itibaren çalışmalarına başlayacağını ve eyaletin kripto paralar ile nasıl güçlendirilebilecek olduğunu araştıracak olduklarını, sorunları çözmeye yönelik araştırmalarını başlatacaklarını açıkladı. Bitcoin ile ödeme yapılabilmesi için eyalet sınırlarında az sayıda dükkanın bulunduğu, bu dükkanların sayısının artması için çalışmalar yapılması New York gibi popüler eyaletler için çok önem taşıyor.

Başkan Trump yönetimi kripto paraları engellemedi

Başkan Trump yönetiminin kripto paraları engellememesi ve kripto paralara yönelik yasalara ihtiyaç olmadığını açıklaması, ABD’nin eyaletlerinin SEC ve FED ile birlikte ülkeyi koruyor olması yeterli görülmekte. Yasaların eyaletlerde yetkililer tarafından belirlenebiliyor olması da New York’un gelecekte oluşturulan ekibin çalışmalarına göre değişebilecek olduğu yönünde tahminleri güçlendiriyor. Bitcoin’e sahip kişi sayısının eyalette çok sayıda oldukları bir süre önce yapılan araştırmaların sonuçlarına yansımıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu