Bitcoin

New York’taki Bitcoin ATM’sine Yasa Dışı Kazanç Suçlaması!

New York'ta en az 46 yerde konuşlanan ATM'lerin lisanssız şekilde çalıştırıldığı iddia ediliyor.

Dünyanın birçok noktasında kullanıcı kolaylığı sağlamak için kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı hızla artarken New York’ta bir Bitcoin ATM operatörü, suçluları çeken yasa dışı iş yürüttüğü iddiasıyla suçlandı.

Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg Jr. konuyla ilgili yaptığı açıklamada konunun baş faili olan Robert Taylor’ın suç faaliyetinde bulunan kişilere karşı pazarladığı yasa dışı bir Bitcoin ATM işlettiğini ve bu sebeple de suçlandığını belirtti.

Taylor’ın New York’ta en az 46 yerde çoğunlukla da çamaşırhanelerde, New Jersey ve Miami’deki yerlerde Bitcoin ATM’leri işlettiği ortaya çıktı.

Bölge savcısı Taylor’ın 2017 ve 2018 yılları arasında müşterilerinin nakit parasının 5,6 milyon dolardan fazlasını Bitcoin’e dönüştürdüğünü buna karşılık %10 ila %20 arasında bir ücret talep ettiğini ifade etti. Adli raporlar Bitcoin ATM’lerine 5,6 milyon dolardan fazla nakit para yatırıldığını gösterirken 590.000 dolardan fazla ücret toplandığını ve yaklaşık 160.000 doların Taylor’ın kişisel banka hesaplarına yatırıldığını ortaya koyuyor.

Buna karşın Taylor 2017 vergi beyannamelerinde sadece 3.000 dolarlık gelir, 2018 vergi beyannamelerinde ise 140.000 dolarlık bir kayıp bildiriminde bulunmuş.

Lisansı Yokmuş

Tüm bunlara ek olarak Taylor’ın işletmesinin New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığından bir para iletim lisansı veya sanal para birimi işletme lisansının olmadığı da öğrenildi. Ayrıca ABD Hazine Bakanlığının Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) tarafından da lisans almamış olduğu belirtildi.

Birden Fazla Yasa Dışı Faaliyetle Suçlanıyor!

Taylor şimdi lisanssız bir para aktarım işini işletmek, üçüncü derecede cezai vergi dolandırıcılığı ve birinci derecede dosyalama için sahte bir araç sunmak için birden fazla sayımla suçlanıyor.

Manhattan Bölge Savcısı ayrıca Robert Taylor’ın Bitcoin ATM işini mümkün olduğunca gizli tutmak adına büyük çaba harcadığının iddia edildiğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu