Kripto HaberleriHaberlerNexo, Para Çekimlerini Durduran Kripto Para Şirketini Satın Almak İçin Anlaşma Yaptı!

Nexo, Para Çekimlerini Durduran Kripto Para Şirketini Satın Almak İçin Anlaşma Yaptı!

Takip et

Kripto para lending şirketi Nexo, rakibi Vauld’un Pazartesi günü müşteri para çekme işlemlerini aniden durdurmasının ardından bu şirketi potansiyel olarak satın almak için bir süreç başlattı.

Nexo, Kripto Para Şirketi Vauld’un Tamamını Satın Almayı Planlıyor

Haberi Salı günü The Block ile özel olarak paylaşan Nexo, Singapur merkezli şirketin %100’üne kadarını satın alma planıyla Vauld ile gösterge niteliğinde bir şartname imzaladığını söyledi.

Sözleşme, Londra merkezli Nexo’ya durum tespiti yapacağı 60 günlük özel bir keşif süresi tanıyor.

Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev verdiği röportajda, ” Kayıtlarında tam olarak ne olduğunu görmemiz gerekiyor ve bu biraz zaman alacak, Ancak özel keşif dönemimiz olduğu için, şu anda onlarla sadece biz ilgileniyoruz” dedi.

İlgili Haber
Bir Kripto Para Şirketi Daha Para Çekme İşlemlerini Durdurdu!

Pazartesi günü bildirildiği üzere Vauld mali açıdan zor durumda. Bitcoin ve kripto paraların düşüşünün ardından şirket tüm para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini askıya aldı ve potansiyel yeniden yapılandırma seçenekleri için hukuk ve finans danışmanları tuttu.

Şriketin müşterilerinin para çekme işlemleri şimdilik durdurulmuş durumda.

Nexo, Vauld’un Kayıtlarını İnceledikten Sonra Son Kararını Verecek

Trenchev, Nexo’nun durum tespiti sürecinin nasıl gittiğine bağlı olarak Vauld’u yeniden yapılandırabileceğini veya yeniden finanse edebileceğini söyledi.

Yani, Vauld’un daha uzun süreler için stake edilmiş bazı varlıkları varsa veya uzun süreli yatırımlar yapmışsa, Nexo bunları alabilir ve anında likidite sağlayabilir. Öte yandan, varlıkları kaybedilmişse, Nexo mantıklı olması halinde potansiyel olarak onları yenileyebilir.

Trenchev, konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

“Bunu, eğer biz devreye girersek, işletmeyi tekrar işlevsel hale getirebilecek şekilde yeniden yapılandırabilir miyiz, böylece bir şirket olarak karlı olan Nexo şemsiyesi altında Vauld da karlı hale gelebilir mi bağlamında değerlendirmeliyiz.”

Nexo’nun Vauld ile neden ilgilendiği konusunda ise Trenchev, Vauld’un “kendileri için önemli pazarlar olan Hindistan ve Güneydoğu Asya’da büyük bir nüfuza sahip olduğunu” söyledi.

2018 yılında Darshan Bathija ve Sanju Kurian tarafından kurulan Vauld’un merkezi Singapur’da bulunuyor ve ekibinin çoğu Hindistan’da yer alıyor. Bathija, Vauld’un en güçlü olduğu dönemde 1 milyar dolara yakın varlık yönettiğini söyledi.

Nexo Daha Önce de Celsius’u Satın Almaya Çalışmıştı

Vauld, Nexo’nun temas kurduğu tek zor durumdaki kripto para şirketi değil. Geçtiğimiz ay Nexo, zor durumdaki rakibi Celsius’un varlıklarını satın almayı teklif etmişti. Teklif bir hafta boyunca açık kaldı ve Celsius’un anlaşma yapmakla ilgilenmemesi nedeniyle sona erdi.

Ancak Vauld bu konuyla ilgili görünüyor. Bathija yaptığı açıklamada, “Nexo şemsiyesi altında faaliyet göstermek, müşterilerimize karşı güvene dayalı yükümlülüklerimizi yerine getirmeye devam etmek ve aynı zamanda piyasa koşullarından bağımsız olarak her iki şirketin iddialı yol haritalarını uygulamak için bizi anında güçlü bir konuma getiriyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları