Kripto HaberleriHaberlerNijerya Merkez Bankasından Bankalara Ceza Yağmuru!

Nijerya Merkez Bankasından Bankalara Ceza Yağmuru!

Takip et

Kripto para kullanımında dünyada ilk sıralarda bulunan Nijerya bir süre önce kara para aklama ve terör gerekçesiyle kripto para kullanımını yasaklamıştı. Ülkede devam eden sıkı yönetimin bir sonucu olarak Nijerya Merkez Bankası tarafından 4 bankaya ceza kesildi!

Ülkenin Şubat 2021’deki bir dizi önlemi hiçe sayarak kripto işlemlerini kolaylaştırdığı tespit edilen 4 banka –Access Bank Plc, Stanbic IBTC Bank, Fidelity Bank Plc ve United Bank for Africa Plc– para cezasına çarptırıldı. Bu dört bankaya toplamda 1,9 milyon dolarlık ceza uygulandı.

Gelişmiş Teknoloji Kullanarak Tespit Ettiler!

Merkez Bankası söz konusu işlemleri gelişmiş teknoloji yeteneklerini kullanarak tespit etti.

Stanbic IBTC Bank İcra Kurulu Başkanı Wole Adeniyi, geçen gün katıldığı bir konferans görüşmesinde, Nijerya Merkez Bankasının Standard Bank Group Ltd.’nin yerel yan kuruluşunu kripto işlemleri için kullanıldığına inanılan iki hesap için 478.595 dolar ödemekle cezalandırdığını belirtti.

Adeniyi, bankanın 2021’de kripto para birimi işlemlerini yasaklayan düzenlemelere uymak için gereken her şeyi yapmış olmasına rağmen cezalandırıldığını ifade etti.

Nijerya Merkez Bankasının Stanbic IBTC Bank’ın sahip olmadığı ileri teknolojiyi kullanarak kripto ticareti yapan iki hesap tanımladığını belirtti.

Müşteri İşlemleri Nijerya Bankalarına Servete Mal Oldu!

Nijeryalı Exchange Ltd., ülkenin kripto varlıklara göre en büyük borç veren bankası olan Access Bank Plc’nin, müşterilerin kripto hesaplarını kapatmadığı için 500 milyon ₦ para cezasına çarptırıldığını ortaya koydu.

Bir başka müşterinin kripto işlemleri, United Bank for Africa Plc’ye 100 milyon ₦ cezaya mal olurken Fidelity Bank Plc, aynı işlemler için 14.3 milyon ₦ ceza ödemek zorunda kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları