BitcoinHaberler

Nisan Aylarını Seven Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Bitcoin'de son duruma baktık.

Bitcoin’de Mart ayı opsiyonlarının kapanması ile fiyatın rahatladığını görüyoruz. Buna rağmen Bitcoin hala kritik bölgede. Geçtiğimiz günlerde yükselen trendin kırıldığını ifade etmiştik. Yeniden bu trendin üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’de günlük MA 20 (56391$) üzerinde yapılacak kapanışlar hala önem arz ediyor.

Bitcoin’in Nisan Ayı Performansları Güzel Görünüyor

Bitcoin’in kendine has bir döngü içerisinde yükselip düştüğü dikkate alındığında, geçmiş yıllara ilişkin veriler ayrı bir önem kazanıyor. Aşağıdaki tabloda Bitcoin’in aylara göre performansını görebiliyoruz.

Mart aylarında genel olarak düşüş olmasına rağmen bu yıl böyle bir düzeltme yaşanmadı. Bu durum Bitcoin’e olan talep ile açıklanabilir. Boğa o kadar güçlü ki artan talep fiyatın teknik bir düzeltme yapmasına müsaade etmiyor.

Nisan aylarına ilişkin performanslara baktığımızda, Bitcoin’in Nisan aylarını sevdiğini gözlemliyoruz.

Analist William Clemente de bu duruma dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in son aylarda gösterdiği performansa ilişkin bir grafik paylaştı ve Nisan ayının yine yükseliş ayı olabileceğini belirtti.

“Grafikte opsiyon süresinin dolmasının ardından fiyat hareketinin yaptığı şeyi görüyoruz. 4 milyar dolarlık opsiyon sözleşmesi ile Ocak ayında (+%99) rekor kırılmıştı. Mart ayında sona eren miktarın 6 milyar dolar olduğunu unutmayın.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu