Haberler

Norveç’te Halk Kripto Para Yasalarının Güçlenmesini İstedi

Norveç merkezli haber kaynaklarında son çıkan ölüm ve kaçırılma olayı sonrası halkın yorumları kripto para yasalarının güçlenmesinden yana oldu.

Norveç’te kripto paralardan ötürü ortaya çıkan problemlerin boyutu Türkiye’de bile yaşanmayan problemler kadar büyük oldu. 2018 yılında 2 büyük olay yaşandı ve 1 tanesi ölümle biterken, diğerinin ise ölümle bitip bitmediği henüz bilinmiyor. İlk olayda 24 yaşındaki erkek Heikiki isimli genç barbarca bir cani tarafından kripto paralarını çalmak amacıyla öldürüldü ve Fransa’da yakalanan cani tutuklandı. 2. olayda ise Anne isimli kadını kaçıran bir grup barbar insan topluluğu oldukları tahmin edilen kişiler 68 yaşındaki kadını 10 haftadır ellerinde tutuyorlar ve henüz yaşlı kadından haber alınamıyor.

Norveç kripto paralarla ilgili sert önlemler almalı

Norveç’te kripto paralar çok fazla tercih edilmiyor ve nüfusundan dolayı çok fazla insanın kripto paralara ilgisi yok. Ülkede, kripto paralara yönelik tehditlerde son zamana kadar çok az idi ve bu nedenle Norveç hükümeti yıl sonuna kadar 2018’de kripto para yasalarını çıkarıp çıkarmamak konusunda kararsız kalmıştı. 2018 sonunda ise yaşanan olaylar sonrasında yeni yasalar ve kararlarını uygulamaya başladı.

Ülkenin kripto para sahibi vatandaşları ise son olaylardan sonra kripto para sektöründe yaşananların daha önce farklı ülkelerde yaşansa da birçok ülkede yaşanmayan büyük olaylar olduğunu ve Norveç’te bu olayların yaşanmasının ülkeye zarar verdiğini belirterek, hükümetin bazı yeni kararlar almasını istedi.

Kripto para yasalarını güçlendirebilir

Norveç’in yakın zamanda kripto para yasalarını güçlendirmesini isteyen ülkenin kripto para sahibi vatandaşları, hükümetten yeni yasaların sert kurallar içeren yasalar olmasını ve Norveç’te bu olayları engelleyebilecek yasalar olmasını istiyor. Ülke idam cezasını uygulamayan, medeni bir ülke olmasından dolayı ülkede kaçakçılık ve adam kaçırma gibi suçlar için oldukça fazla ceza veriliyor.

Kripto para kararlarının güçlendirilmesi için ülkenin önünde birçok farklı seçenek var ve bu seçenekler arasında ilk sırada kripto paraların takibi yatıyor. Norveç hükümetinden kripto paraları takip etmesini isteyen halk, borsalarda yapılan işlemlerde olası bir işlem fark edildiğinde hemen el konulması gerektiğini düşünüyor. Norveç’te bazı kripto para sahipleri ise borsaların hükümet ile cüzdan adreslerini paylaşmasını, ülkenin kara kutusu haline gelmemesi için kripto paraların gizliliğine çok önem gösterilmemesini ve yatırım-ödeme aracı olarak kalması gerektiğini düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
The Block Crypto ReporterViews and News from Norway
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu