fbpx
Kripto Para

Nvidia madencilik sayesinde tekrar kazanacak!

Nvidia ile ilgili FactSec isimli firmanın yaptığı araştırma ve analizler 3. çeyrekte Nvidia yöneticilerinin şirketin kar elde ettiğini açıklayacak olduğunu ifade etti. Kripto para madenciliği için gerekli olan en iyi ekran kartlarını üreten ve ekran kartı üretimi konusunda dünyanın en iyisi olan Nvidia, bu sene içerisinde ve geçtiğimiz sene milyonlarca farklı ekran kartı satışı yapmıştı.

Bu satışlar sayesinde daha da fazla artan talep dolayısı ile elinde ekran kartı kalmayan şirket, ekran kartı üretimini kat be kat arttırmış ama olası bir madencilik düşüşü konusunda da hazırlıklı olacak olduklarını açıklamıştı.

Nvidia karlılık oranlarını arttırdı

Nvidia madencilik sayesinde daha fazla karlılık açıklayacak olurken, madencilik ekipmanlarının hala en üst düzeyde satış yapıyor olması ve sürekli olarak artan madencilik talebinin durmak bilmiyor olması dolayısı ile kripto para madenciliğinin şirkete daha fazla satış, hali ile daha fazla kazanç sağlaması bekleniyor. Nvidia’nın beklentisinin ise gelecekte bu satışların düşebilecek olduğu ve buna karşı üretim mekanizması aşamasının hazırlıklı olması gerektiği yönünde.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu